Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2009-48

ZK-05-2009-48.doc
Číslo jednacíZK-05-2009-48
NázevNabytí pozemku pro akci II/602 hranice kraje - Pelhřimov, 3. stavba, 1. - 3. úsek
Zpracoval M. Jaroš
Předkládá L. Joukl
Popis problémuTento materiál navrhuje bezúplatné nabytí ideální 1/2 pozemku z vlastnictví ČR a příslušnosti hospodařit s majetkem státu pro Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových do vlastnictví kraje.
Zastupitelstvo kraje Vysočina usnesením č. 0469/07/2007/ZK ze dne 18. 12. 2007 rozhodlo nabýt koupí pozemky pro stavbu silnice II/602 hranice kraje - Pelhřimov, 3. stavba, 1 - 3 úsek v rozsahu dle materiálu č. ZK-07-2007-20, př. 1 do vlastnictví kraje Vysočina a to za ceny určené znaleckými posudky vyhotovenými na základě oceňovacích předpisů a Výměru MF ČR, platných pro rok 2008.
Jednou z nemovitostí, jejíž nabytí z vlastnictví fyzické osoby do vlastnictví kraje pro akci II/602 hranice kraje - Pelhřimov, 3. stavba, 1. - 3. úsek schválilo zastupitelstvo kraje byla i ideální 1/2 pozemku par. č. 922 - ostatní plocha, silnice o výměře 82 m2 v k. ú. Opatov u Jihlavy a obci Opatov. V současné době již kraj tuto ideální 1/2 pozemku na základě kupní smlouvy získal do svého vlastnictví.
Druhou ideální 1/2 pozemku vlastní ČR a příslušnost hospodaření má Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (dále jen ÚZSVM). OM proto požádal o její bezúplatný převod. Nezbytnou podmínkou převodu nemovitého majetku do vlastnictví kraje je schválení jeho nabytí v zastupitelstvu kraje.
Návrh řešení OM navrhuje bezúplatně nabýt ideální 1/2 pozemku par. č. 922 v k. ú. Opatov u Jihlavy a obci Opatov z vlastnictví ČR - ÚZSVM do vlastnictví kraje.
Nabytím výše uvedeného pozemku do vlastnictví kraje dojde k sjednocení vlastnictví stavby silničního tělesa a pozemku pod tímto silničním tělesem.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout bezúplatně nabýt ideální 1/2 pozemku par. č. 922 z vlastnictví ČR - ÚZSVM do vlastnictví kraje Vysočina.
StanoviskaUsnesením č. 1245/27/2009/RK ze dne 1. 9. 2009 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout bezúplatně nabýt spoluvlastnický podíl ve výši ideální 1/2 pozemku par. č. 922 - ostatní plocha, silnice o výměře 82 m2 v k. ú. Opatov u Jihlavy a obci Opatov z vlastnictví ČR a příslušnosti hospodařit s majetkem státu pro Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových do vlastnictví kraje Vysočina.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Termín 31. 12. 2009