Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2009-60

ZK-04-2009-60.doc  ZK-04-2009-60pr1.doc
Číslo jednacíZK-04-2009-60
NázevProjekt Vzdělávání v eGovernmentu kraje Vysočina s návazností na Technologické centrum kraje Vysočina - spolufinancovaný OP LZZ
Zpracoval K. Žák, P. Pavlinec
Předkládá Z. Ryšavý
Popis problémuV souvislosti s realizací strategie zavedení eGovernmentu MVČR zveřejnilo od 6.4.2009 výzvu č. 40 k podávání projektů v oblasti 4.1 - Posilování institucionální kapacity a efektivnosti veřejné správy - zajištění vzdělávání v eGovernmentu.
V rámci této výzvy je kraji Vysočina deklarován maximální rozpočet projektu ve výši 2.894.000,- Kč při 85% kofinancování OPLZZ pro zajištění vzdělávání a odborné přípravy zaměstnanců krajského úřadu, zastupitelů a zaměstnanců zřizovaných organizací.
Tato výzva navazuje na projekt Technologického centra kraje (tzv. eGon Centra kraje), který byl schválen Zastupitelstvem kraje 12.5.2009 usnesením 0208/03/2009/ZK.
Technologické centrum kraje by mělo koordinovat rozvoj eGovernmentu (elektronických služeb veřejné správy) pro celý kraj Vysočina. Kromě technologických a administrativních funkcí musí plnit i nezastupitelnou funkci vzdělávací.
Koncept vzdělávání vychází z požadavků MVČR a je přílohou č. 1. materiálu.
Návrh řešení Rada kraje na základě svého usnesení č. 0835/19/2009/RK ze dne 2. 6. 2009 navrhuje zastupitelstvu kraje schválit realizaci projektu Vzdělávání v eGovermentu kraje Vysočina dle přílohy č. 1 materiálu, schválit převod finančních prostředků v celkové výši 2.894.000,- Kč z Fondu strategických rezerv na zvláštní účet projektu s tím, že prostředky z FSR budou čerpány průběžně na základě požadavků OI.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí s návrhem usnesení.
Ředitelka Sekce ekonomiky a podpory:
Doporučuji schválit realizaci projektu Vzdělávání v eGovernmentu kraje Vysočina podle přílohy č. 1. Jeho realizace je důležitou podmínkou pro úspěšnost implementace všech ostatních součástí této strategie a naplnění jejích cílů.
OSŘKŽÚ, oddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k návrhu usnesení připomínky.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
* realizaci projektu Vzdělávání v eGovermentu kraje Vysočina dle materiálu
RK-19-2009-60, př. 1;
* převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv ve výši max. 2.894.000,- Kč na zvláštní účet kraje Vzdělávání v eGovermentu kraje Vysočina s tím, že finanční prostředky budou uvolňovány postupně podle aktuální potřeby projektu.
Odpovědnost OI, OE
Termín 31. 12. 2009