Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2009-15

ZK-04-2009-15.doc  ZK-04-2009-15pr1.doc
Číslo jednacíZK-04-2009-15
NázevDarování pozemků v k. ú. a obci Okarec
Zpracoval V. Veselá
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o darování pozemku nezastavěného silnicí.
Obec Okarec požádala odbor majetkový svým dopisem ze dne 8. 4. 2009 o bezúplatný převod pozemku par. č. 367 o výměře 9 360 m2 v k. ú. a obci Okarec. Tento pozemek není zastavěn žádnou silnicí a je pro kraj Vysočina přebytečný a neupotřebitelný. Pozemek slouží ke spojení obce se silnicí I/23.
Usnesením 0651/16/2009/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darovat pozemek par. č. 367 o výměře 9 360 m2 v k. ú. a obci Okarec. Záměr byl vyvěšen na úřední desce krajského úřadu ve dnech 11. 5. - 11. 6. 2009.
Pozemek par. č. 367 získal kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb. o přechodu některých práv, věcí a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou je pozemek svěřen do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Pozemek je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Třebíč pro k. ú. a obec Okarec na listu vlastnictví č. 27.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje darovat pozemek par. č. 367 o výměře 9 360 m2 v k. ú. a obci Okarec obci Okarec. Jedná se o pozemek pro kraj Vysočina přebytečný a neupotřebitelný, který není zastavěn žádnou silnicí II. a III. třídy a slouží ke spojení obce se silnicí I/23. Podle vyjádření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, provoz Třebíč je možné tento pozemek obci převést. S převodem pozemku také souhlasí ODSH.
Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II., odst. 2. Pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně. Převáděná nemovitost bude vyjmuta dodatkem zřizovací listiny ze správy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout převést darem výše uvedený pozemek do vlastnictví obce Okarec a schválit dodatek zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, kterým bude upraven rozsah svěřeného majetku.
StanoviskaUsnesením 0651/16/2009/RK rada kraje rozhodla zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darovat pozemek par. č. 367 o výměře 9 360 m2 v k. ú. a obci Okarec z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Okarec a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 367 o výměře 9 360 m2 v k. ú. a obci Okarec z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Okarec.

Krajská správa a údržba silnic, příspěvková organizace, provoz Třebíč souhlasí s převodem požadovaného pozemku v k. ú. a obci Okarec do vlastnictví obce Okarec.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s bezúplatným převodem výše uvedeného pozemku.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 367 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 9 360 m2 v k. ú. a obci Okarec z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Okarec;
dodatek č. 338 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-04-2009-15, př. 1.
Termín 31. červenec 2009