Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2009-77

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Rozvoj vesnice 2009
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rekonstrukcí nebo oprav místních komunikací v místních částech měst a obcí s maximální podporou 200 tis. Kč na jeden projekt. Vlivem dlouhodobé zanedbanosti silniční sítě způsobené nedostatkem finančních prostředků dochází u řady malých sídel na území kraje Vysočina ke zhoršení jejich dopravní dostupnosti a obslužnosti. Nejhůře postiženy jsou zejména okrajové místní části obcí a měst, které jsou při vynakládání prostředků z obecních rozpočtů často zcela opomíjeny či zůstávají až na posledním místě.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina proto navrhuje zastupitelstvu kraje opětovné (k dnešnímu dni vyhlášeno celkem 8x od roku 2002, z toho v roce 2004 dvoukolově) vyhlášení grantového programu na podporu projektů v oblasti obnovy a rozvoje místních částí měst a místních částí obcí Vysočiny se zaměřením na opravy a rekonstrukce místních komunikací. Tímto krokem kraj přispěje alespoň k částečnému zlepšení neutěšeného stavu komunikací v dotčených obcích. Nově bude možno budovat či rekonstruovat i chodník přiléhající k dotčené komunikaci.

Finanční alokace:

Celkem na dílčí cíl 1.3 pro rok 2009
9.000.000,- Kč
GP Rozvoj vesnice 2009
- 9.000.000,- Kč
Zůstatek
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Rada kraje Vysočina:
Usnesení 0238/07/2009/RK
Rada kraje
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program ,,Rozvoj vesnice 2009 dle materiálu
ZK-02-2009-77, př.1.

Výbor regionálního rozvoje zastupitelstva kraje Vysočina:
Výbor regionálního rozvoje zastupitelstva kraje Vysočina na svém zasedání dne 17. 2. 2009 projednal grantový program ,,Rozvoj vesnice 2009 a doporučuje zastupitelstvu kraje jeho vyhlášení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Rozvoj vesnice 2009 dle materiálu ZK-02-2009-77, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Rozvoj vesnice 2009 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu Rozvoj vesnice 2009 ;
* garantem grantového programu Rozvoj vesnice 2009 odbor regionálního rozvoje a zástupce garanta Luďka Hrůzu s právem hlasovacím a Dušana Vichra s právem poradním a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 10. 3. 2009