Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2009-61

ZK-02-2009-61.doc
Číslo jednacíZK-02-2009-61
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření v kapitole Školství, mládeže a sportu - dotace v rámci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou
Zpracoval Z. Nevrkla
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuRozhodnutím o poskytnutí neinvestiční dotace na rok 2009 č.j. 129/2009-50_SG_630 schválilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (dále jen MŠMT ČR) dotaci v rámci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou ve výši 293 100,- Kč. Jedná se o účelovou dotaci na 1. čtvrtletí 2009 pro Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě. Dotaci lze použít:
- na sportovní přípravu sportovců - kmenových žáků gymnázia (náklady na soustředění a přípravné akce, trenérské, zdravotní, metodické a servisní zabezpečení, nájemné prostor pro zabezpečení sportovní přípravy, vybavení sportovními potřebami, příspěvek na regeneraci žáků)
- na zabezpečení trenérů, pedagogických pracovníků a členů realizačních týmů (mzdové náklady, povinné odvody, náhrady mezd)
- na zabezpečení sportovců, trenérů, pedagogických pracovníků a členů realizačního týmu (cestovné, víza, náklady na dopravu osob a materiálu, ubytování, stravování) a u škol pojištění.
Návrh řešení Zastupitelstvu kraje je navrhováno vzít na vědomí přidělení účelových prostředků pro Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami, Leandra Čecha 152, Nové Město na Moravě ve výši 293 100 Kč na 1. čtvrtletí 2009 na realizaci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou.
StanoviskaRada kraje projednala materiál dne 3. 2. 2009 s usnesením č. 0138/05/2009/RK:
Rada kraje
* rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů (položka 4116 Ostatní neinvestiční přijaté transfery ze státního rozpočtu) a zvýšení výdajů (kapitola Školství, mládeže a sportu, § 3128 Sportovní školy - gymnázia) rozpočtu kraje o účelovou neinvestiční dotaci MŠMT ČR v rámci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou ve výši
293 100 Kč určenou pro Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě, IČ 48895512;
* zvýšení závazného ukazatele příspěvek na provoz pro Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě, IČ 48895512, o částku
293 100 Kč a
doporučuje
zastupitelstvu kraje vzít na vědomí přidělení účelových prostředků pro Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě ve výši 293 100 Kč na 1. čtvrtletí 2009 na realizaci Rozvojového programu podpory přípravy sportovních talentů na školách s oborem gymnázium a gymnázium se sportovní přípravou.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
bere na vědomí
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ekonomický odbor
Termín březen 2009