Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2009-35

ZK-02-2009-35.doc
Číslo jednacíZK-02-2009-35
NázevVložení majetku do správy příspěkové orgnizace
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuMateriál řeší správu nabytých nemovitostí.
Kupní smlouvou uzavřenou dne 17. října 2008 mezi Zařízením služeb pro Ministerstvo vnitra (na straně prodávajícího) a krajem Vysočina (na straně kupujícího) získal kraj nemovitosti v k.ú. Helenín, obec Jihlava navazující na Střední uměleckoprůmyslovou školu Jihlava - Helenín. V souladu s ustanovením § 22 odst. 3 zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích byla této smlouvě udělena Ministerstvem financí dne 18. prosince 2008 schvalovací doložka. Poté byla kupní smlouva předložena Katastrálnímu úřadu pro Vysočinu, katastrálnímu pracovišti Jihlava k povolení vkladu vlastnického práva ve prospěch kraje Vysočina. Právní účinky vkladu vznikly dne 9. 1. 2009 a od tohoto data je kraj Vysočina vlastníkem níže uvedených nemovitostí:
- pozemek p. č. 339/1, zastavěná plocha a nádvoří, společný dvůr
- pozemek p. č. 339/2, zastavěná plocha a nádvoří, společný dvůr
- pozemek p. č. 342, zastavěná plocha a nádvoří,
- pozemek p.č. 344/1, ostatní plocha, sportoviště a rekreační plocha
- pozemek p.č. 345, zastavěná plocha a nádvoří
- pozemek p.č. 346, zastavěná plocha a nádvoří, společný dvůr
- pozemek p.č. 347, zastavěná plocha a nádvoří
- pozemek p.č. 348/1, ostatní plocha, jiná plocha
- pozemek p.č. 348/2, zastavěná plocha a nádvoří
- budova č.p. 4979, jiná stavba, na pozemku p.č. 345,
- budova bez č.p./č. ev., jiná stavba, na pozemku p.č. 342,
- budova bez č.p./ č. ev., jiná stavba, na pozemku p.č. 347,
- budova bez č.p. / č. ev., jiná stavba, na pozemku p.č. 348/2
všechno v k.ú. Helenín a obci Jihlava.
Vzhledem k tomu, že nabyté nemovitosti bezprostředně navazují na areál výše uvedené školy a historicky se jednalo o jeden areál bývalé textilní továrny, jeví se jako nejvhodnější vložení získaných nemovitostí do správy Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín. Tento postup je dále podpořen i tím, že oba areály mají společnou kotelnu a část inženýrských sítí je též společná.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vložit nemovité věci získané výše citovanou kupní smlouvou dodatkem zřizovací listiny do správy Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín. Vložením nemovitostí do správy této školy bude zabezpečena správa nad získanými nemovitostmi a všechny běžné činnosti spojené s vlastnictvím a provozem. Provoz kotelny již škola zajišťuje.
Návrh usnesení předpokládá schválení dodatku zřizovací listiny Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín, kterým budou získané nemovitosti vloženy do správy této organizaci.
StanoviskaUsnesením 0266/08/2009/ZK rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje formou schválení dodatku zřizovací listiny Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín vložit této organizaci do správy pozemky par č. 339/1, zastavěná plocha a nádvoří, společný dvůr, par. č. 339/2, zastavěná plocha a nádvoří, společný dvůr, par. č. 342, zastavěná plocha a nádvoří, par. č. 344/1, ostatní plocha, sportoviště a rekreační plocha, par. č. 345, zastavěná plocha a nádvoří, par. č. 346, zastavěná plocha a nádvoří, společný dvůr, par. č. 347, zastavěná plocha a nádvoří, par.č. 348/1, ostatní plocha, jiná plocha, par. č. 348/2, zastavěná plocha a nádvoří a budova č.p. 4979, jiná stavba na pozemku par.č. 345, budova bez č.p./č. ev., jiná stavba na pozemku par. č. 342, budova bez č.p./ č. ev., jiná stavba na pozemku par. č. 347, budova bez č.p. / č. ev., jiná stavba na pozemku par. č. 348/2, všechno v k.ú. Helenín a obci Jihlava.
OŠMS souhlasí s návrhem.
Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava - Helenín souhlasí s návrhem.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
dodatek č. 5 Zřizovací listiny Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín dle materiálu ZK-02-2009-35, př. 1.
Termín březen 2009