Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2009-43

ZK-01-2009-43.doc  ZK-01-2009-43pr1.doc  ZK-01-2009-43pr2.doc  ZK-01-2009-43pr2upr1.doc  ZK-01-2009-43pr3.doc  ZK-01-2009-43pr3upr1.doc
Číslo jednacíZK-01-2009-43
NázevProjekt - FOREST TREE
Zpracoval I. Fryšová, J. Bartoš
Předkládá M. Hyský
Popis problémuJedná se o schválení účasti kraje Vysočina jako partnera projektu Forest Tree (dříve pod názvem Maximalizace hodnoty a zlepšení udržitelného lesního hospodářství ve střední a severní Evropě - viz materiál RK-20-2008-09) v rámci Operačního programu Meziregionální spolupráce (Innovation ( Environment Regions Sharing Solutions), Priorita 1: Podnikání a malí a střední podnikatelé, Typ projektu: Projekt regionálních iniciativ (dále jen INTERREG IVC ).

Cílem projektu Forest Tree (dále jen projekt ) je identifikovat a sdílet osvědčené postupy v oblasti strategie rozvoje lesnictví, která umožňuje partnerským regionům a ostatním evropským regionům s podobnou charakteristikou a příležitostmi vylepšit regionální a lokální politiku související s lesnickým rozvojem.
Do plánovaných aktivit projektu patří konkrétní podtémata, která projektovým partnerům umožní hlouběji prozkoumat oblasti jejich zájmu.
Navrhovaná podtémata jsou:
1. Lidské zdroje
2. Management politiky veřejného sektoru k vytvoření příznivého ekonomického prostředí pro produkci
3. Inovace / rozvoj nového a objevujícího se konečného využití dřeva ve specifických ekonomických sektorech.
Další informace jsou uvedeny v materiálu ZK-01-2009-43, př. 1.

Předpokládaný termín podání projektu je nejpozději 30. 1. 2009, začátek realizace projektu je plánován na listopad 2009. Délka projektu je plánová na 36 měsíců. Celkový rozpočet projektu se předpokládá ve výši 900 000,- €, z této částky náleží kraji Vysočina max. 150.000,- €; spolufinancování krajem je ve výši max. 22.500,- €, tj. 15 %. V současné době se rozpočet mezi partnery upřesňuje a konečný rozpočet bude znám při jednání zastupitelstva kraje dne 27. 1. 2009. Prohlášení o spolufinancování projektu v anglickém jazyce je uvedeno v materiálu ZK-01-2009-43, př.2, český překlad je uveden v materiálu
ZK-01-2009-43, př.3.
Partnerskými regiony projektu jsou:
- Regional Council of Champagne-Ardenne (FR) - leadpartner
- Central Ostrobothnia (FI)
- Lorraine (FR)
- Vysočina (CZ)
- Wallonia (BE)
- Ővre Norrland (SE)
- Alba (RO)
K rozpracované projektové žádosti byl ve fázi přípravy rozpočtu přizván odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ), který v případě podpory projektu bude projekt řídit a administrovat. Zástupci odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství (dále jen OLVHZ ) a ORR dne 19.12.2008 projednali rozpočet, stejně jako součinnost při všech následných krocích.
Materiál byl projednán s příslušnými členy rady kraje.
Návrh řešení ORR a OLVHZ navrhují připojit se k předložení projektu, ve kterém bude hlavním partnerem Regional Council of Champagne-Ardenne (FR) - leadpartner. V rámci řešení projektu budou zapojeny 4 odbory Krajského úřadu kraje Vysočina a to ORR (řízení a administrace projektu), OLVHZ (odborná část), dále odbor informatiky a odbor analýz.

Projektový tým bude složen:
- doc. RNDr. I. Fryšová, Ph.D. - projektový manager (ORR)
- B. Šprynarová - finanční manager (ORR)
- Mgr. V. Kotrbová - právník
- Mgr. J. Kodet - technický manager (ORR)
- Ing. P. Bureš - zajišťuje odbornou část projektu (OLVHZ)
- Ing. J. Bartoš - zajišťuje odbornou část projektu (OLVHZ)

Dle ustanovení § 35 odst. 1 písm. h) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, je zastupitelstvu kraje vyhrazeno rozhodovat o spolupráci kraje s jinými kraji a o mezinárodní spolupráci.
StanoviskaOdbor ekonomický: V případě schválení účasti kraje Vysočina jako partnera v uvedeném projektu bude samostatným materiálem řešen převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv na zvláštní účet, prostřednictvím kterého bude probíhat financování projektu.
Grémium ředitele: s přípravou a případnou realizací projektu souhlasí.
Rada kraje schválila na svém jednání dne 13. 1. 2009 doporučení zastupitelstvu kraje schválit účast kraje Vysočina jako partnera v projektu Forest Tree v rámci Operačního programu Meziregionální spolupráce (Innovation ( Environment Regions Sharing Solutions), Priorita 1: Podnikání a malí a střední podnikatelé, Typ projektu: Projekt regionálních iniciativ, prohlásit skutečnosti dle materiálu RK-02-2009-29, př. 2 a uložila Odboru regionálního rozvoje a Odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství Krajského úřadu kraje Vysočina:
spolupracovat na přípravě projektové žádosti s leadpartnerem projektu Forest Tree viz Usnesení 0043/02/2009/RK.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
účast kraje Vysočina jako partnera v projektu Forest Tree v rámci Operačního programu Meziregionální spolupráce (Innovation ( Environment Regions Sharing Solutions), Priorita 1: Podnikání a malí a střední podnikatelé, Typ projektu: Projekt regionálních iniciativ a
prohlašuje
skutečnosti dle materiálu ZK-01-2009-43, př. 2.
Odpovědnost ORR, OLVHZ
Termín 31. 12. 2009