Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2009-35

ZK-01-2009-35.doc
Číslo jednacíZK-01-2009-35
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků po stavbě II/406 Salavice - úprava křižovatky
Zpracoval V. Chmela
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o majetkoprávní vypořádání pozemků po stavbě II/406 Salavice - úprava křižovatky .
Předmětem stavby byla úprava stávající křižovatky v extravilánu obce Salavice. Jedná se o křižovatku silnice II/406 s III/4061 a III/4062. V rámci této stavby došlo k rozšíření vozovky z důvodu vybudování samostatného pruhu pro levé odbočení ve směru od Jihlavy a k úpravě autobusových zastávek.
Před zahájením stavby II/406 Salavice - úprava křižovatky byly s vlastníky pozemků dotčených stavbou uzavřeny smlouvy o budoucí smlouvě kupní a smlouva o budoucí smlouvě darovací. V této souvislosti je nutné s vlastníky pozemků dotčených stavbou přistoupit k majetkoprávnímu vypořádání dotčených pozemků.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění majetkoprávního vypořádání zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky pod stavbou II/406 Salavice - úprava křižovatky v katastrálním území Salavice za cenu stanovenou dohodou na základě vyhlášky č. 540/2002 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů, tj. za cenu 129 Kč/m2. V případě pozemků ve vlastnictví města Třešť se bude jednat o darování pozemků.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o nabytí pozemků nacházejících se pod stavbou III/406 Salavice - úprava křižovatky v katastrálním území Salavice.
StanoviskaRada kraje usnesením 017/02/2009/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt koupí a darem do vlastnictví kraje Vysočina pozemky pod stavbou II/406 Salavice - úprava křižovatky v katastrálním území Salavice v rozsahu, způsobem, za podmínek a ceny dle materiálu RK-02-2009-05, př. 1 od vlastníků vedených v katastru nemovitostí v době uzavírání kupních smluv.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
nabýt koupí a darem do vlastnictví kraje Vysočina pozemky pod stavbou II/406 Salavice - úprava křižovatky v katastrálním území Salavice v rozsahu, způsobem, za podmínek a ceny dle materiálu ZK-01-2009-35, př. 1 od vlastníků vedených v katastru nemovitostí v době uzavírání kupních smluv.
Termín 30. 6. 2009