Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2008-37

NázevDarování pozemku v k. ú. Zňátky, obec Náměšť nad Oslavou
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuPředkládaný materiál řeší bezúplatný převod dílu pozemku zastavěného chodníkem do vlastnictví města Náměšť nad Oslavou.
Město Náměšť nad Oslavou zrealizovalo na základě souhlasu rady kraje stavbu chodníku z části na pozemku ve vlastnictví kraje. Město předložilo OM kopii geometrického plánu č. 84-3025/2007 ze dne 15. 10. 2007 a požádalo o převod dílů pozemku par. č. 676 zastavěných chodníkem. Z geometrického plánu vyplývá, že předmětem převodu by měl být díl d o výměře 265 m2, který se slučuje do pozemku par. č. 676/2- ost. plocha, jiná plocha a díl m o výměře 75 m2, který se slučuje do pozemku par. č. 676/3 - ost. plocha, jiná plocha v k.ú. Zňátky, obec Náměšť nad Oslavou.
Pozemek, z něhož se oddělují požadované díly pozemku, získal kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Třebíč, resp. podle Rozhodnutí o sloučení příspěvkových organizací vydaného krajem Vysočina a schváleného Zastupitelstvem kraje Vysočina usnesením č. 0523/08/2006/ZK ze dne 7. 11. 2006, účinného od 1. 1. 2007, byl svěřen do správy organizace s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Pozemky jsou Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Třebíč vedeny na LV č. 61 pro k.ú. Zňátky, obec Náměšť nad Oslavou.
Odbor majetkový zveřejnil záměr darování ve dnech 8. 3. - 10. 4. 2006.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat uvedené díly pozemku do vlastnictví města Náměšť nad Oslavou. Díly pozemku jsou zastavěny chodníkem, nejedná se o pozemky silniční a jsou pro kraj Vysočina nepotřebné. Jejich darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Darované díly pozemku budou sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebudou užívány komerčně. V případě kladného rozhodnutí o darování, budou současně pozemky vyjmuty dodatkem zřizovací listiny ze správy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat díly pozemku z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Náměšť nad Oslavou a schválit dodatek zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
StanoviskaUsnesením 0203/06/2006/RK vydala rada kraje souhlas se stavbou chodníku na části pozemku par. č. č. 676 - ost. plocha, ost. komunikace v k.ú. Zňátky, obec Náměšť nad Oslavou, schválila zveřejnění záměru darovat městu Náměšť na Oslavou část pozemku par. č. č. 676 - ost. plocha, ost. komunikace v k.ú. Zňátky, obec Náměšť nad Oslavou zastavěného chodníkem a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout o darování části pozemku par. č. 676 - ost. plocha, ost. komunikace v k. ú. Zňátky, obec Náměšť nad Oslavou zastavěného chodníkem do vlastnictví města Náměšť nad Oslavou.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Třebíč vydala stanovisko, podle kterého souhlasí se stavbou chodníku za předpokladu provedení stavby podle projektové dokumentace i s darováním části pozemku zastavěného chodníkem městu Náměšť na Oslavou.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s darováním části pozemku zastavěného chodníkem městu Náměšť na Oslavou.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem díl d pozemku par. č. 676 o výměře 265 m2, který se dle geometrického plánu č. 84-3025/2007 slučuje do pozemku par. č. 676/2- ost. plocha, jiná plocha a díl m pozemku par. č. 676 o výměře 75 m2, který se dle geometrického plánu č. 84-3025/2007 slučuje do pozemku par. č. 676/3 - ost. plocha, jiná plocha vše v k. ú. Zňátky, obec Náměšť nad Oslavou z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Náměšť nad Oslavou;
dodatek č. 284 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-07-2008-37, př. 1.
Termín duben 2009