Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2008-35

NázevDarování pozemků v k. ú. a obci Krásná Hora
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuPředkládaný materiál řeší žádost obce Krásná Hora o bezúplatný převod pozemků zastavěných místní komunikací do vlastnictví obce.
Na OM se obrátila obec Krásná Hora se žádostí o bezúplatný převod pozemků par. č. 22/6 - ost. plocha, ost. komunikace, par. č. 22/10 - ost. plocha, ost. komunikace a par. č. 22/12 - ost. plocha, ost. komunikace v k. ú. a obci Krásná Hora o celkové výměře 3169 m2. Dle sdělení Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod pozemky vznikly v roce 2000 při rekonstrukci silnice III/34740, jejímž investorem byl Silniční investorský útvar. Předpokládalo se, že převod z nově vzniklého kraje do vlastnictví obce bude jednodušší než z vlastnictví státu.
Uvedené pozemky získal kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a jsou předány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Pozemky jsou Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod vedeny na LV č. 124 pro k.ú. a obec Krásná Hora.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat uvedené pozemky
v k. ú. a obci Krásná Hora do vlastnictví obce. Pozemky jsou zastavěny místní komunikací, nejedná se o pozemky silniční a jsou pro kraj Vysočina nepotřebné. Jejich darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Darované pozemky budou sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebudou užívány komerčně. V případě kladného rozhodnutí o darování, budou pozemky vyjmuty dodatkem zřizovací listiny ze správy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
Podmínka daná ustanovením § 18 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení) - zveřejnění záměru darovat uvedené pozemky po dobu nejméně 30 dnů na úřední desce krajského úřadu před rozhodnutím zastupitelstva kraje byla splněna, a to ve dnech 6. 10. - 6. 11. 2008.
Usnesení předpokládá rozhodnout darovat pozemky v k. ú. a obci Krásná Hora z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Krásná Hora a schválit dodatek zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
StanoviskaUsnesením 1308/29/2008/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darování pozemků par. č. 22/6 - ost. plocha, ost. komunikace, par. č. 22/10 - ost. plocha, ost. komunikace a par. č. 22/12 - ost. plocha, ost. komunikace v k. ú. a obci Krásná Hora z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Krásná Hora na úřední desce a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 22/6 - ost. plocha, ost. komunikace, par. č. 22/10 - ost. plocha, ost. komunikace a par. č. 22/12 - ost. plocha, ost. komunikace v k. ú. a obci Krásná Hora z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Krásná Hora.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod upozornila obec Krásnou Horu na skutečnost, že o předmětné pozemky je třeba požádat odbor majetkový krajského úřadu a uvedla důvody, z kterých se pozemky dostaly do vlastnictví kraje. S převodem do vlastnictví obce souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s majetkoprávním vypořádáním pozemků v k. ú. a obci Krásná Hora.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemky par. č. 22/6 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 334 m2, par. č. 22/10 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 2734 m2 a par. č. 22/12 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 101 m2 všechny v k. ú. a obci Krásná Hora z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Krásná Hora;
dodatek č. 282 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-07-2008-35, př. 1.
Termín 30. dubna 2009