Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2008-64

ZK-05-2008-64.doc
Číslo jednacíZK-05-2008-64
NázevUzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě - k.ú. a obec Humpolec
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá M. Houška
Popis problémuPředkládaný materiál řeší žádost společnosti E.ON Česká republika, s.r.o. o odprodej části pozemku v k.ú. Humpolec.
Na OM se obrátila společnost E.ON Česká republika, s.r.o, České Budějovice se žádostí o sepsání smlouvy o budoucí kupní smlouvě a následný prodej části pozemku par. č. 1462/5 v k.ú. a obci Humpolec. Žadatel na uvedeném pozemku má v úmyslu vybudovat trafostanici typu Betonbau 1x360kVA určenou pro budoucí výstavbu rodinných domů v dané lokalitě. Zastavěná plocha včetně přístupové cesty bude činit dle žadatele cca 25 m2.
Pozemek par. č. 1462/5 - ost. plocha, manipulační o výměře 2 932 m2 vede Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov na LV 3250 pro k.ú. a obec Humpolec, kde jako vlastník je uvedena Vysočina, ve správě Domov důchodců Humpolec, příspěvková organizace. Kraj získal vlastnictví mimo jiné i k tomu pozemku na základě Protokolu o předání a převzetí majetku státu dle zákona č. 290/2002 Sb., o přechodu některých dalších věcí, práv a závazků České republiky na kraje a obce.
K možnému prodeji části pozemku par. č. 1462/5 v k.ú. a obci Humpolec se kladně vyjádřil ředitel Domova důchodců Humpolec a uvádí, že výstavbou stanice dojde ke zkvalitnění dodávky el. energie pro provoz Domova důchodců.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě na prodej požadovaného pozemku. Zveřejnění záměru prodeje části pozemku par. č. 1462/5 v k.ú. a obci Humpolec v rozsahu cca 25 m2, jako zákonná podmínka prodeje proběhla ve dnech 22. 7. - 22. 8. 2008. Uzavření budoucí kupní smlouvy požaduje společnost E.ON Česká republika, s.r.o., aby do investičního plánu r. 2009 mohla zařadit výstavbu uvedené trafostanice.
OM v souladu s článkem 2, bod 3 Zásad Zastupitelstva kraje pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina navrhuje požadovaný pozemek v budoucnu prodat přímým prodejem předem vybranému zájemci - žadateli, neboť pozemek o požadované výměře nelze využít k jiné stavební či obdobné činnosti. Pro kraj, resp. Domov důchodů Humpolec je pozemek zbytný, okolní zahrada je dostatečně veliká a klienti tuto část nevyužívají. Jedná se o pozemek při příjezdové cestě do Domova důchodců, sousedící s místní komunikací. Pro stanovení kupní ceny byl objednán znalecký posudek jednak na cenu úřední, tj. dle platné oceňovací vyhl. č. 3/2008 Sb. a dále na cenu v místě a čase obvyklou. Znalecký posudek určil úřední cenu pozemku 50,- Kč/m2 a cenu trvalých porostů (1 strom) v částce 11 790,- Kč. Obvyklá cena byla stanovena částkou 390,- Kč/m2. Za tuto cenu bude pozemek, včetně ceny stromu, bude-li GP zaměřen, v souladu s ustanovením § 18 odst. 2 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění prodáván. Geometrický plán na oddělení požadované části pozemku vyhotoví na své náklady žadatel.
Usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě mezi krajem Vysočina a společnosti E.ON Česká republika, s.r.o. o prodeji části pozemku par. č. 1462/5 v k.ú. a obci Humpolec v rozsahu cca 25 m2.
StanoviskaUsnesením 0864/22/2008/RK Rada kraje rozhodla zveřejnit záměr prodeje části pozemku par. č. 1462/5 v k. ú. a obci Humpolec v rozsahu cca 25 m2 pro výstavbu trafostanice a přístupovou plochu a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě mezi krajem Vysočina na straně budoucího prodávajícího a společností E.ON Česká republika, s. r. o. České Budějovice, IČ: 257 33 591 na straně budoucího kupujícího, v níž se smluvní strany zaváží po geometrickém zaměření části pozemku par. č. 1462/5 v k. ú. a obci Humpolec v rozsahu cca 25 m2 k uzavření kupní smlouvy za cenu v místě a čase obvyklou.
Domov důchodců Humpolec nemá námitky proti odprodeji části pozemku par.č. 1462/5 (25 m2) pro výstavbu nové trafostanice. Realizací dojde ke zkvalitnění dodávky el. energie pro budovu DD.
Odbor zdravotnictví a sociální péče nemá výhrady k záměru odprodeje části pozemku par. č. 1462/5 v k.ú. a obci Humpolec. V předmětné části areálu nemá odbor žádné konkrétní záměry využití.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě mezi krajem Vysočina na straně budoucího prodávajícího a společností E.ON Česká republika, s.r.o. , F.A. Gerstnera 2151/6, 370 49 České Budějovice IČ: 257 33 591 na straně budoucího kupujícího, v níž se smluvní strany zaváží po geometrickém zaměření části pozemku par. č. 1462/5 v k. ú. a obci Humpolec v rozsahu cca 25 m2 k uzavření kupní smlouvy za cenu v místě a čase obvyklou, tj. za částku 390,- Kč/m2 + 11 790,- Kč jako hodnotu trvalého porostu, bude-li GP plánem dotčen.
Termín 31. 12. 2008