Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2008-44

NázevPřevod pozemků v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem
Zpracoval M. Slánský
Předkládá M. Houška
Popis problémuJedná se o bezúplatný převod pozemků městu Bystřice nad Pernštejnem.
Odbor majetkový obdržel žádost města Bystřice nad Pernštejnem o majetkoprávní vypořádání pozemku par. č. 186 -ostatní plocha, zeleň o výměře 165 m2, par. č. 188 - ostatní plocha, zeleň o výměře 302 m2 a par. č. 953/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 92 m2, vše v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem. Tyto pozemky jsou zastavěny místní komunikací a pozemky par. č. 186 par. č. 188 jsou dokonce součástí městského hřbitova.
Pozemky jsou zapsány na listu vlastnictví č. 847 pro k. ú. a obec Bystřice nad Pernštejnem u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Bystřice nad Pernštejnem.
Součástí výše uvedené žádosti je i pozemek par. č. 942 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 4026 m2 v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem. Část tohoto pozemku by měla být oddělena geometrickým plánem, jelikož pravděpodobně zasahuje do areálu VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem a zbývající část zůstává součástí místní komunikace. Geometrický plán zajistí město Bystřice nad Pernštejnem na své náklady.
Tato nemovitost je v majetku města Bystřice nad Pernštejnem a je zapsána na listu vlastnictví č. 1 pro k. ú. a obec Bystřice nad Pernštejnem u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Bystřice nad Pernštejnem.
Tento pozemek není předmětem tohoto materiálu a bude řešen později po obdržení nezbytných dokladů.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje darovat pozemky par. č. 186 -ostatní plocha, zeleň o výměře 165 m2, par. č. 188 - ostatní plocha, zeleň o výměře 302 m2 a par. č. 953/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 92 m2, vše v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem do vlastnictví města Bystřice nad Pernštejnem. Tímto převodem dojde ke sjednocení vlastnictví stavby s pozemkem.
Záměr darovat výše uvedené pozemky byl schválen usnesením rady kraje č. 0497/13/2008/RK a byl zveřejněn ve dnech 7. 7. 2008 až 7. 8. 2008.
Po vydání rozhodnutí darovat výše uvedené pozemky do vlastnictví města zastupitelstvem kraje a po podpisu smluvních stran bude smlouva předložena příslušnému katastrálnímu úřadu k provedení vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Povolením vkladu se smlouva stane účinná.
Návrh předpokládá rozhodnutí darovat výše uvedené pozemky do vlastnictví města Bystřice nad Pernštejnem a schválení dodatku zřizovací listiny pro VOŠ a SOŠ.
StanoviskaVyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko - technická Bystřice nad Pernštejnem s převodem souhlasí.
Usnesením č. 0497/13/2008/RK Rada kraje schválila zveřejnění záměru darovat pozemky par. č. 186 -ostatní plocha, zeleň o výměře 165 m2, par. č. 188 - ostatní plocha, zeleň o výměře 302 m2 a par. č. 953/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 92 m2, vše v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem do vlastnictví města Bystřice nad Pernštejnem a doporučila zastupitelstvu kraje toto darování schválit.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
darovat pozemky par. č. 186 -ostatní plocha, zeleň o výměře 165 m2, par. č. 188 - ostatní plocha, zeleň o výměře 302 m2 a par. č. 953/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 92 m2, vše v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Bystřice nad Pernštejnem;
Dodatek č. 14 Zřizovací listiny Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko - technické Bystřice nad Pernštejnem dle materiálu ZK-05-2008-44, př. 1.
Odpovědnost Odbor majetkový
Termín 30. 11. 2008