Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2008-23

NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Salačova Lhota
Zpracoval V. Veselá
Předkládá M. Houška počet stran: 2
Popis problémuJedná se o darování pozemku, který bude zastavěn chodníkem.
Obec Salačova Lhota požádala svým dopisem ze dne 19. 5. 2008 o darování pozemku par. č. 702/46 v k.ú. a obci Salačova Lhota. Pozemek par. č. 702/46 byl zaměřen pro základní technickou vybavenost nové bytové výstavby v obci Salačova Lhota a obec chce uvedený pozemek využít jako chodník. Nová bytová výstavba v obci je situována u silnice III/12419.
Usnesením 1030/24/2008/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darování pozemku, který bude zastavěný chodníkem a doporučila zastupitelstvu kraje Vysočina rozhodnout převést darem pozemek par. č. 702/46 o výměře 165 m2 v k.ú. a obci Salačova Lhota z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Salačova Lhota. Zveřejnění záměru darování tohoto pozemku proběhlo na úřední desce krajského úřadu ve dnech 8. 8. - 8. 9. 2008.
Pozemek par. č. 702/46 je zapsán Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Pelhřimov pro k.ú. a obec Salačova Lhota na listu vlastnictví č. 121, kde jako vlastník je vedena Vysočina a je svěřen do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.
Návrh řešení OM navrhuje darovat pozemek par. č. 702/46 o výměře 165 m2 v k. ú. a obci Salačova Lhota do vlastnictví obce Salačova Lhota. Jedná se o pozemek, který bude zastavěn místní komunikací - chodníkem u nové bytové výstavby v obci Salačova Lhota. Podle vyjádření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, provoz Pelhřimov je možné tento pozemek obci převést. S převodem pozemku také souhlasí ODSH.
Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II., odst. 2. Pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně. Předmětná nemovitost bude vyjmuta dodatkem zřizovací listiny ze správy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout převést darem výše uvedenou nemovitost do vlastnictví obce Salačova Lhota a schválit dodatek zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, kterým bude uvedená nemovitost vyjmuta ze správy.
StanoviskaUsnesením 1030/24/2008/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darovat pozemek par. č. 702/46 o výměře 165 m2 v k.ú. a obci Salačova Lhota z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Salačova Lhota a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 702/46 o výměře 165 m2 v k.ú. a obci Salačova Lhota z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Salačova Lhota.
Krajská správa a údržba silnic, provoz Pelhřimov souhlasí s převodem požadovaného pozemku v k. ú. a obci Salačova Lhota do vlastnictví obce Salačova Lhota.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s převodem uvedeného pozemku.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. 702/46 - ost. plocha, silnice o výměře 165 m2 v k. ú. a obci Salačova Lhota z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Salačova Lhota;
dodatek č. 251 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-05-2008-23, př. 1.
Termín 31.12. 2008