Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2008-128

NázevMezinárodní stáž na KrÚ kraje Vysočina
Zpracoval V. Jáchim
Předkládá J. Hulák
Popis problémuV červnu 2008 byl odbor informatiky Krajského úřadu kraje Vysočina osloven organizací Fundecyt sídlící ve Španělsku se žádostí o zvážení možnosti stáže pro absolventa španělské VŠ na krajském úřadu. Organizace Fundecyt dlouhodobě spolupracuje s odborem informatiky na několika mezinárodních aktivitách (např. Projekt IANIS+).

Vzhledem k tomu, že stáž je plně hrazena organizací Fundecyt, po diskusi mezi vedením krajského úřadu a některými odbory jsme se rozhodli tuto nabídku využít. Jako podmínku jsme si stanovili znalost anglického a francouzského jazyka, projektového řízení, ekonomiky projektů a administrativních činností. Ze zaslaných podkladů od zájemců požadavkům nejvíce vyhovoval životopis José Jesúse Serrana Rincóna (neveřejná příloha č. 3).

Stáž by měla být zahájena 10.10.2008 a měla by trvat do 9.4.2009 s tím, že se stážista bude podílet na následujících aktivitách pro odbory krajského úřadu:

- Podíl na mezinárodních projektových aktivitách.
- Komunikace se současnými projektovými partnery ve Španělsku.
- Vyhledáváni potencionálních španělských partnerů pro projekty kraje.
- Jazyková konverzace s vybranými zaměstnanci kraje.
- Vyhledávání a zpracování mezinárodních podkladů pro přípravu strategických krajských dokumentů.
- Propagace aktivit kraje v zahraničí, zejména ve Španělsku.

Zájem využít činnosti stážisty předběžně vyjádřily odbory informatiky, regionálního rozvoje a sekretariátu hejtmana. Dalším odborům, které budou mít zájem spolupracovat se stážistou, bude toto umožněno po předchozí dohodě s odborem informatiky, který bude celou stáž koordinovat.

V příloze č.1 materiálu je smlouva mezi stážistou a organizací Fundecyt o průběhu stáže, v jejíž části se nachází vyjádření souhlasu hostitelské organizace s konáním stáže, v příloze 2 pak její český překlad.
Návrh řešení Navrhujeme doporučit zastupitelstvu kraje schválit tuto mezinárodní spolupráci, jak s ohledem na možný přínos stážisty pro kraj Vysočina, tak i s přihlédnutím k další mezinárodní prezentaci kraje jako kvalitního představitele české veřejné správy. Materiál byl schválen na jednání rady kraje dne 02. 09.2008.
StanoviskaOSŘKŽÚ oddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k návrhu usnesení připomínky.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
mezinárodní spolupráci popsanou v materiálu ZK-05-2008-128;
pověřuje
hejtmana kraje podpisem materiálu ZK-05-2008-128, př. 1 za hostitelskou organizaci stáže.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín říjen 2008