Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2008-20

NázevDarování pozemků v k.ú. Zvole nad Pernštejnem, obec Zvole
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá M. Houška
Popis problémuPředkládaný materiál řeší darování pozemku z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Zvole.
Usnesením 1080/24/2007/RK souhlasila rada kraje se stavbou "Novostavba chodníku v k.ú. Zvole", kterou je dotčen pozemek par. č. 931/1 v k.ú. Zvole nad Pernštejnem.
Obec výše uvedenou stavbu zrealizovala a předložila kolaudační souhlas s užíváním uvedené stavby ze dne 20. 12. 2007. Současně požádala o majetkoprávní vypořádání pozemku zastavěného chodníkem a doručila geometrický pán č. 269-443/2007 ze dne 13. 12. 2007, kterým se z pozemku par. č. 931/1- ost. plocha, silnice odděluje pozemek par. č. 931/5 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 457 m2, zastavěný stavbou chodníku.
Pozemek par. č. 931/1 - ost. plocha, silnice o výměře 38 006 m2 je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Bystřice nad Pernštejnem na LV 396 pro k.ú. Zvole nad Pernštejnem, obec Zvole.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje výše uvedený pozemek darovat do vlastnictví obce Zvole. Pozemek je zastavěn chodníkem a neslouží jako pozemek silniční. Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně.
Zákonná podmínka tohoto právního úkonu, tj. zveřejnění záměru daru na úřední desce krajského úřadu proběhla ve dnech 23. 8. - 24. 9. 2007. K záměru darování pozemku z vlastnictví kraje se nikdo nevyjádřil.
Usnesení předpokládá rozhodnout převést darem požadovaný pozemek do vlastnictví obce Zvole a schválit dodatek zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, kterým bude pozemek vyjmut ze správy této organizace.
StanoviskaUsnesení 1080/24/2007/RK rada kraje souhlasila se stavbou "Novostavba chodníku v k. ú. Zvole", kterou bude dotčen mimo jiné i pozemek par. č. 931/1 v k. ú. Zvole nad Pernštejnem, obec Zvole; s tím, že vydání územního rozhodnutí bude probíhat formou zjednodušeného územního řízení dle ustanovení § 95 zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů a rozhodla uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina jako vlastníkem dotčeného pozemku a obcí Zvole jako investorem, kterou investorovi vznikne právo provést stavbu "Novostavba chodníku v k. ú. Zvole"; dále zveřejnit záměr darování části pozemku par. č. 931/1 v k. ú. Zvole nad Pernštejnem, obec Zvole z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Zvole a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem část pozemku par. č. 931/1 v k. ú. Zvole nad Pernštejnem, obec Zvole z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Zvole.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, provoz Žďár nad Sázavou souhlasí s darováním pozemku zastavěného chodníkem do vlastnictví obce Zvole.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s darem pozemku zastavěného chodníkem do vlastnictví obce souhlasí také.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 931/5 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 457 m2 oddělený GP č. 269-443/2007 z pozemku par. č. 931/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Zvole nad Pernštejnem, obec Zvole z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Zvole;
dodatek č. 230 Zřizovací listiny Zřizovací listiny Krajské správy a údržba silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-03-2008-20, př. 1.
Termín 30. 6. 2008