Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2008-05

ZK-03-2008-05.doc  ZK-03-2008-05pr1.doc
Číslo jednacíZK-03-2008-05
NázevZpráva o spolupráci kraje Vysočina se zahraničními partnery
Zpracoval K. Nedvědová, K. Sotonová, L. Seidl
Předkládá M. Vystrčil
Popis problémuDle Dodatku č. 6 ze dne 1. 4. 2008 k Organizačnímu řádu ze dne 24. 7. 2007 (Vnitřní předpis č. 12/07), článku 1, odstavce e), odbor sekretariátu hejtmana v rámci samostatné působnosti
předkládá Zastupitelstvu kraje Vysočina pravidelnou roční zprávu o spolupráci kraje Vysočina se zahraničními partnery za období předcházejícího roku.
Návrh řešení Navrhujeme zastupitelstvu kraje vzít na vědomí Zprávu o meziregionální zahraniční spolupráci kraje Vysočina se zemí Dolní Rakousko, regionem Champagne-Ardenne, Nitranským samosprávným krajem, autonomním regionem Friuli Venezia Giulia a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny dle materiálu ZK-03-2008-05, př. 1.
StanoviskaOdbor informatiky
OI spolupracuje s krajskými partnery na konkrétních aktivitách, hledá společné zájmy pro možné projekty a snaží se využít svých kontaktů pro realizaci široké mezinárodní spolupráce. V rámci problematiky informační společnosti OI přispívá k odborné propagaci kraje Vysočina na významných evropských forech. Formu spolupráce na konkrétních pŕojektech upřednostňujeme i pro budoucí období, v případě zásadních záležitostí budeme informovat OSH i radu kraje.

Rada kraje Vysočina
Rada kraje na svém zasedání č. 14/2008 dne 29. 4. 2008 doporučila zastupitelstvu kraje vzít na vědomí Zprávu o meziregionální zahraniční spolupráci kraje Vysočina se zemí Dolní Rakousko, regionem Champagne-Ardenne, Nitranským samosprávným krajem, autonomním regionem Friuli Venezia Giulia a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny dle materiálu ZK-03-2008-05, př. 1 (usnesení 0555/14/2008/RK).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
bere na vědomí
Odpovědnost OSH (oddělení vnějších vztahů)
Termín 13. 5. 2008