Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2008-73

ZK-02-2008-73.doc  ZK-02-2008-73pr1.doc
Číslo jednacíZK-02-2008-73
NázevFOND VYSOČINY - grantový program "Bydlete na venkově 2008"
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Černá
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu bydlení v kraji Vysočina s alokací 1,2 mil. Kč. Tento grantový program byl vyhlášen již 5 x, naposled v roce 2006. Předmětem podpory je projektová dokumentace pro stavební řízení týkající se vzniku nových bytů v majetku obcí nebo zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domů.
Zastupitelstvo kraje Vysočina zřídilo v roce 2002 svým usnesením č. 018/02/2002/ZK samostatný účelový trvalý Fond Vysočiny jako nástroj k realizaci cílů, dílčích cílů a opatření Programu rozvoje kraje. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ,,ORR") připravil grantový program "Bydlete na venkově 2008". Cílem programu je realizace opatření Programu rozvoje kraje 2.2.1: Rozvoj bytové výstavby a regenerace bytového a nebytového fondu.
Návrh řešení ORR předkládá návrh výzvy na vyhlášení grantového programu "Bydlete na venkově 2008". Cílem programu je podpořit vytváření projektové dokumentace řešící rekonstrukci nebytových prostor ve vlastnictví obce na byty nebo projektové dokumentace na výstavbu technické infrastruktury pro následnou novou bytovou výstavbu. Tato dokumentace je nutným předpokladem pro další využití volných nebytových prostor k bydlení, případně k realizaci nové bytové výstavby, následný rozvoj území a v neposlední řadě také pro možnost získání státních dotací jak na vznik bytů z původně nebytových prostor tak i na novou bytovou výstavbu.
ORR rovněž předkládá Zastupitelstvu kraje Vysočina návrh na hodnocení specifických kritérií, podle nichž budou posuzovány jednotlivé projekty řídícím výborem programu. Tato kriteria jsou předložena jako neveřejná příloha č. 2 materiálu ZK-02-2008-73.

Finanční alokace:

Celkem na dílčí cíl 2.2 pro rok 2008
1.200.000,- Kč
GP Bydlete na venkově 2008
- 1.200.000,- Kč
Zůstatek
0,- Kč
StanoviskaORR: Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. ORR vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Výbor regionálního rozvoje: Výbor regionálního rozvoje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program dle přílohy č.1.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program "Bydlete na venkově 2008" dle materiálu ZK-02-2008-73, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu "Bydlete na venkově 2008" ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
SNK-ED-
ČSSD-
KSČM-
* ...........................předsedou řídicího výboru grantového programu "Bydlete na venkově 2008";
* garantem grantového programu "Bydlete na venkově 2008" odbor regionálního rozvoje a zástupcem garanta Luďka Hrůzu s právem hlasovacím a Dušana Vichra s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 25. 3. 2008