Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2008-22

NázevDarování pozemku v k. ú. Klášter u Vilémova, obec Vilémov
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá M. Houška
Popis problémuPředkládaný materiál řeší darování pozemku z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví městyse Vilémov.
Na odbor majetkový se obrátil Městys Vilémov se žádostí o bezúplatný převod pozemku par. č. 605/4 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 252 m2 v k.ú. Klášter u Vilémova, obec Vilémov. Pozemek byl v minulosti zastavěn chodníkem a městys nyní plánuje chodník opravit. OM byl předložen geometrický plán, z něhož vyplývá, že požadovaný pozemek byl oddělen z pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 605 v k.ú. Klášter u Vilémova, obec Vilémov.
Pozemek, z něhož je požadovaný pozemek oddělen, získal kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byl svěřen do správy organizace s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Požadovaný pozemek je Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod veden na LV č. 428 pro výše uvedené k.ú. a obec.
Návrh řešení OM navrhuje požadovaný pozemek městysi darovat. Pozemek je zastavěn chodníkem, neslouží jako pozemek silniční a dle sdělení Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, provoz Havlíčkův Brod je možné jej darovat do vlastnictví městyse Vilémov. Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně.
Zákonná podmínka tohoto právního úkonu, tj. zveřejnění záměru daru na úřední desce krajského úřadu proběhla ve dnech 1. 2. - 3. 3. 2008. K záměru darování pozemku z vlastnictví kraje se nikdo nevyjádřil. V případě, že zastupitelstvo kraje kladně rozhodne o darování, bude dodatkem zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny upraven rozsah svěřeného majetku.
Usnesení předpokládá rozhodnout převést darem požadovaný pozemek do vlastnictví městyse Vilémov a schválit dodatek zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, kterým bude pozemek vyjmut ze správy této organizace.
StanoviskaUsnesením 0114/04/2008/RK rada kraje rozhodla zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darovat pozemek par. č. 605/4 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 252 m2, oddělený GP č. 105-119/2007 z pozemku vedeného v ZE- původ PK par. č. 605 v k. ú. Klášter u Vilémova, obec Vilémov z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví městyse Vilémov a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 605/4 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 252 m2 oddělený GP č. 105-119/2007 z pozemku vedeného v ZE- původ PK par. č. 605 v k. ú. Klášter u Vilémova, obec Vilémov z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví městyse Vilémov.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, provoz Havlíčkův Brod souhlasí s bezúplatným převodem pozemku v k.ú Klášter u Vilémova, obec Vilémov do vlastnictví městyse Vilémov, neboť pozemek ztratil charakter silničního pozemku.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s darováním požadovaného pozemku do vlastnictví městyse Vilémov.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 605/4 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 252 m2 oddělený GP č. 105-119/2007 z pozemku vedeného v ZE- původ PK par. č. 605 v k. ú. Klášter u Vilémova, obec Vilémov z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví městyse Vilémov;
dodatek č. 216 Zřizovací listiny Zřizovací listiny Krajské správy a údržba silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-02-2008-22, př. 1.
Termín 30. 6. 2008