Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2008-16

ZK-01-2008-16.doc  ZK-01-2008-16pr1.doc
Číslo jednacíZK-01-2008-16
NázevDarování pozemků v k. ú. a obci Habry
Zpracoval F. Vak
Předkládá M. Houška
Popis problémuMateriál řeší darování pozemků do vlastnictví města Habry.
Na odbor majetkový se obrátilo město Habry a požádalo o bezúplatný převod pozemků st. par. č. 304 zastavěná plocha a nádvoří, zbořeniště o výměře 119 m2 a par. č. 362 zahrada o výměře 91 m2 v k. ú. a obci Habry. Na pozemku st. par. č. 304 kdysi stával dům čp. 19, který byl před cca 30 lety zbourán, druhý pozemek patřil k tomuto domu a byl využíván jako zahrada. Pozemky nemají zpevněný povrh a protože nejsou součástí silničního pozemku, tak je jejich majetkový správce, KSÚSV nevyužívá ke své činnosti. Pro majetkového správce jsou nepotřebné a zbytné. V současné době tvoří tyto pozemky veřejné prostranství, které je neudržované a občany města příležitostně využíváno jako parkoviště při vyřizování svých záležitostí na České poště.
Pozemky st. par. č. 304 a par. č. 362 v k. ú. a obci Habry jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3796/01-9-KM. Zřizovací listinou byl svěřen do správy PO kraje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod je pozemek zapsán v katastru nemovitostí pro shora uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 257.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti města Habry vyhovět a pozemky st. par. č. 304 a par. č. 362 v k. ú. a obci Habry městu darovat. Jak je výše uváděno, pozemky majetkový správce nevyužívá a nepotřebuje ke své činnosti, jsou pro něj zbytné. Naopak město by chtělo pozemky upravit. V případě, že by se stalo jejich vlastníkem, mohlo by vyřešit rozšíření připojení místní komunikace v křižovatce na silnici III/3452 a na zbytku pozemků vybudovat parkoviště. Tím by se zvýšila bezpečnost silničního provozu v tomto úseku. Zároveň by došlo ke zvelebení a začlenění tohoto prostoru do veřejných prostranství, o které se město stará a náležitě je udržuje. Navržený bezúplatný převod je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť převedené pozemky budou využity nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - rozšíření připojení místní komunikace a vybudování nového parkoviště. Záměr kraje darovat shora uvedené pozemky městu Habry byl v souladu se zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů zveřejněn po stanovenou dobu na úřední desce krajského úřadu. Převáděné pozemky budou dodatkem zřizovací listiny vyjmuty ze správy KSÚS Vysočiny.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout darovat tyto pozemky městu Habry a schválit dodatek zřizovací listiny.
StanoviskaRada kraje usnesením 0005/01/2008/RK rozhodla zveřejnit záměr kraje darovat městu Habry pozemky st. par. č. 304 zastavěná plocha a nádvoří, zbořeniště o výměře 119 m2 a par. č. 362 zahrada o výměře 91 m2 v k. ú. a obci Habry a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky st. par. č. 304 zastavěná plocha a nádvoří, zbořeniště o výměře 119 m2 a par. č. 362 zahrada o výměře 91 m2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Habry.
S převodem pozemků st. par. č. 304 a par. č. 362 v k. ú. a obci Habry souhlasí KSÚS Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod i odvětvový odbor.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemky st. par. č. 304 zastavěná plocha a nádvoří, zbořeniště o výměře 119 m2 a par. č. 362 zahrada o výměře 91 m2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Habry;
dodatek č. 198 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-01-2008-16, př. 1.
Termín červen 2008