Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2007-87

ZK-04-2007-87.doc  ZK-04-2007-87pr1.tif
Číslo jednacíZK-04-2007-87
NázevOdvolání a volba člena předsednictva Regionální rozvojové agentury Vysočina, z. s. p. o., za politický klub ČSSD
Zpracoval I. Šteklová, K. Nedvědová, V. Obdržálková
Předkládá V. Novotný
Popis problémuKraj Vysočina je v současné době členem Zájmového sdružení právnických osob Regionální rozvojové agentury Vysočina (dále jen RRAV). Vstup kraje do RRAV schválilo Zastupitelstvo kraje Vysočina na svém zasedání dne 20. 12. 2001 usnesením č. 082/07/01/ZK. Tímto usnesením si Zastupitelstvo kraje Vysočina vyhradilo provádění nominace zástupců kraje do předsednictva, kontrolní komise a Valného shromáždění RRAV.

Politický klub ČSSD v dopise ze dne 21. 5. 2007 navrhuje odvolat Ladislava Péťu z funkce člena předsednictva RRAV a navrhuje zvolit na jeho místo v předsednictvu RRAV Zdeňka Ryšavého, zastupitele kraje Vysočina.
Návrh řešení Podle čl. VII odst. 3 písm. c) Stanov RRAV patří do výlučné pravomoci Valného shromáždění volba a odvolání členů předsednictva a kontrolní komise.
Podle § 35 odst. 2 písm. k) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, je zastupitelstvu kraje vyhrazeno rozhodovat o účasti v již založených právnických osobách.

Navrhuje se, aby zastupitelstvo kraje navrhlo Valnému shromáždění RRAV odvolat Ladislava Péťu z funkce člena předsednictva RRAV a zvolit do této funkce Zdeňka Ryšavého.
StanoviskaRada kraje na svém zasedání č. 18/2007 dne 29. 5. 2007 doporučila zastupitelstvu kraje navrhnout Valnému shromáždění Regionální rozvojové agentury Vysočina, z.s.p.o., odvolat Ladislava Péťu z funkce člena předsednictva Regionální rozvojové agentury Vysočina, z.s.p.o., a zvolit do funkce člena předsednictva Regionální rozvojové agentury Vysočina, z.s.p.o., Zdeňka Ryšavého, zastupitele kraje Vysočina (usnesení č. 0761/18/2007/RK).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
navrhuje
Valnému shromáždění Regionální rozvojové agentury Vysočina, z. s. p. o.:
* odvolat Ladislava Péťu z funkce člena předsednictva Regionální rozvojové agentury Vysočina, z. s. p. o.;
* zvolit do funkce člena předsednictva Regionální rozvojové agentury Vysočina, z. s. p. o., Zdeňka Ryšavého, zastupitele kraje Vysočina.
Odpovědnost OSH
Termín 26. 6. 2007