Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2007-78

ZK-04-2007-78.doc
Číslo jednacíZK-04-2007-78
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na rok 2007 - poskytnutí finančního příspěvku pořadateli krajské přehlídky "Třebíčské loutkářské jaro 2007"
Zpracoval M. Janíčková
Předkládá M. Matějková
Popis problémuRada kraje Vysočina usnesením č. 1387/36/2004/RK dne 19. 10. 2004 schválila Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků v oblasti neprofesionálního umění (dále jen "pravidla"), která stanovují závazný postup kraje při poskytování finančních příspěvků pořadatelům krajských postupových a národních přehlídek v oblasti neprofesionálního umění a dále účinkujícím z kraje Vysočina při jejich účasti na národní přehlídce v jiném kraji.
V souladu s pravidly podalo KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč, pořadatel krajské přehlídky, dne 22. 2. 2007 Žádost o podporu akce "Třebíčské loutkářské jaro 2007". Jedná se o krajskou přehlídku amatérského loutkového divadla, jejichž inscenace jsou určeny dětem předškolního a mladšího školního věku, mládeži a dospělým.
Akce se konala dne 30. 3. 2007 v prostorách Národního domu v Třebíči, zúčastnilo se jí sedm loutkářských souborů s šesti soutěžními a jedním nesoutěžním představením. V závěru přehlídky odborná porota doporučila k účasti na národní přehlídce Loutkářská Chrudim 2007 loutkářský soubor Podivíni z Podivína s inscenací Š.D.B. (Široký, Dlouhý, Bystrozraký).
Po realizaci přehlídky "Třebíčské loutkářské jaro 2007" zaslalo KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč vyúčtování a podle předložených dokladů mu náleží v souladu s pravidly finanční příspěvek ve výši 12.003 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s jejím pořádáním. Finanční prostředky na poskytnutí příspěvku jsou zahrnuty ve schváleném rozpočtu kapitoly Kultura na rok 2007 (§ 3319-Ostatní záležitosti kultury, příloha schváleného rozpočtu K1: Seznam krajských a národních postupových přehlídek).
Návrh řešení Zastupitelstvu kraje je navrhováno poskytnout městu Třebíč pro KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč v souladu s bodem 5. článku 4 pravidel finanční příspěvek ve výši 12.003 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky Třebíčské loutkářské jaro 2007 a schválit rozpočtové opatření v rámci kapitoly Kultura.
KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč, pořadatel krajské přehlídky, je příspěvkovou organizací města Třebíč, proto je finanční příspěvek v souladu se zákonem
č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v platném znění, poskytován prostřednictvím jeho zřizovatele.
StanoviskaRada kraje Vysočina usnesením č. 0795/19/2007/RK ze dne 5. 6. 2007 doporučuje zastupitelstvu kraje poskytnout dotaci městu Třebíč pro KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení města Třebíč ve výši 12.003 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním přehlídky "Třebíčské loutkářské jaro 2007".
Ekonomický odbor nemá k navrhovanému rozpočtovému opatření připomínky.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
poskytnout dotaci městu Třebíč pro KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč (příspěvkovou organizaci) ve výši 12.003 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Třebíčské loutkářské jaro 2007";
rozpočtové opatření v rámci kapitoly Kultura, § 3319-Ostatní záležitosti kultury, snížení položky 5901-Nespecifikované rezervy o částku 12,1 tis. Kč při současném zvýšení položky 5321-Neinvestiční transfery obcím o částku 12,1 tis. Kč na poskytnutí dotace městu Třebíč pro KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč (příspěvkovou organizaci) na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Třebíčské loutkářské jaro 2007".
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče, odbor ekonomický
Termín 30. 6. 2007