Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2007-42

ZK-04-2007-42.doc  ZK-04-2007-42pr1.doc
Číslo jednacíZK-04-2007-42
NázevMajetkoprávní příprava pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky"
Zpracoval V. Chmela
Předkládá M. Houška
Popis problémuJedná se o budoucí nabývací smlouvy na pozemky pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky".
Předmětem stavby je úprava stávajících křižovatek v extravilánu obce Salavice. Jedná se o křižovatku silnice II/406 s III/4061 a III/4062. V rámci stavby dojde k rozšíření vozovky z důvodu vybudování samostatného pruhu pro levé odbočení ve směru od Jihlavy a k úpravě autobusových zastávek.
V této souvislosti je nutné s vlastníky pozemků dotčených stavbou přistoupit k majetkoprávnímu řešení dotčených pozemků tak, aby bylo možné požádat o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na předmětnou stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucí smlouvě kupní na pozemky pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky" v katastrálním území Salavice za ceny odpovídajícím cenám pro výkupy pozemků pod silnicemi za cenu stanovenou podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů a cenu porostů stanovenou podle tohoto předpisu. U pozemku ve vlastnictví města Třešť se bude jednat o smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
Přesná výměra nabývaných pozemků bude stanovena geometrickým plánem na základě zaměření skutečného provedení stavby.
Všechny navrhované majetkoprávní úkony jsou rozsahem doloženy materiálem
ZK-04-2007-42, př. 1.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o uzavření budoucích kupních smluv a budoucí smlouvy darovací na pozemky pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky" v katastrálním území Salavice.
StanoviskaRada kraje usnesením 0801/20/2007/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucí smlouvě kupní a smlouvu o budoucí smlouvě darovací na pozemky pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky" v katastrálním území Salavice za cenu stanovenou podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a cenu porostů stanovenou podle tohoto předpisu nebo bezúplatným převodem.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvy o budoucí smlouvě kupní za cenu stanovenou podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a cenu porostů stanovenou podle tohoto předpisu a smlouvu o budoucí smlouvě darovací na pozemky pro stavbu "III/406 Salavice - úprava křižovatky" v katastrálním území Salavice dle materiálu ZK-04-2007-42, př. 1.
Termín 2007