Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2007-51

ZK-03-2007-51.doc  ZK-03-2007-51pr1.doc
Číslo jednacíZK-03-2007-51
NázevFOND VYSOČINY - Grantový program "Bioodpady 2007" na podporu tvorby uceleného systému nakládání s bioodpadem
Zpracoval E. Navrátilová
Předkládá P. Hájek
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina zřídilo na základě zákona č. 129/2000 Sb., o krajích a v souladu s ust. § 5 zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, usnesením 018/02/2002/ZK samostatný účelový trvalý Fond Vysočiny.
Kraj Vysočina zpracoval v samostatné působnosti Plán odpadového hospodářství kraje Vysočina, který byl schválen zastupitelstvem kraje v červenci 2004. Z tohoto plánu vyplývají povinnosti naplňovat cíle v oblasti třídění odpadů a omezování skládkování.
Odbor životního prostředí Krajského úřadu kraje Vysočina vypracoval na základě Programu rozvoje kraje Vysočina grantový program "Bioodpady 2007" na podporu tvorby uceleného systému nakládání s bioodpadem.
Předkládaný třetí ročník GP přispěje k plnění cílů stanovených v závazné části Plánu odpadového hospodářství kraje Vysočina.
Alokace finančních prostředků byla zahrnuta v rozpočtu FV na rok 2007.
Návrh řešení Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje, na základě doporučení komise pro zemědělství a životní prostředí, vyhlásit grantový program "Bioodpady 2007" s alokací 700.000,- Kč.
Bioodpad tvoří velkoobjemovou složku a jako součást komunálního odpadu je ve velké míře ukládán na skládkách. Důvodem předložení grantového programu Bioodpady 2007 je řešení problematiky nakládání s bioodpadem, plnění Plánu odpadového hospodářství kraje Vysočina a směrnic Evropské unie.
StanoviskaKomise pro zemědělství a životní prostředí Rady kraje Vysočina
doporučuje radě kraje vzít na vědomí výzvu grantového programu Bioodpady 2007 dle materiálu Kzžp-02-2007-02, př. 1, a doporučit ji zastupitelstvu kraje ke schválení.

Odbor regionálního rozvoje
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Usnesením 0549/14/2007/RK rada kraje
doporučila zastupitelstvu kraje:
vyhlásit grantový program "Bioodpady 2007" na podporu tvorby uceleného systému nakládání s bioodpadem dle materiálu RK-14-2007-40, př.1, upr.1
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program "Bioodpady 2007" na podporu tvorby uceleného systému nakládání s bioodpadem dle materiálu ZK-03-2007-51, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu "Bioodpady 2007" ve složení:
KSČM -
ČSSD -
SNK -
ODS -
KDU - ČSL -
* ........... ..........předsedou řídicího výboru grantového programu "Bioodpady 2007";
* garantem grantového programu "Bioodpady 2007" odbor životního prostředí a zástupcem garanta Pavlu Bendovou (PE) s právem hlasovacím a Evu Navrátilovou (JI) s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor životního prostředí
Termín 31. května 2007