Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-09-2006-19

ZK-09-2006-19.doc  ZK-09-2006-19pr1.doc  ZK-09-2006-19pr2.doc
Číslo jednacíZK-09-2006-19
NázevPředání nemovitého majetku do správy příspěvkových organizací kraje
Zpracoval Z. Berka
Předkládá M. Houška
Popis problémuOdbor majetkový jako pověřený odbor Krajského úřadu kraje Vysočina a zástupce investora kraje Vysočina ukončil během roku 2006 roce dvě investiční akce, jejichž výsledkem jsou tyto nové stavby:
1) učebny a tělocvična na pozemku par. č. 2303 a par.č. 646 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou - stavba je přístavbou stávajícího objektu Domova mládeže a školní jídelny v ulici Koželská č.p. 551 a č.p. 552 v Ledči nad Sázavou. Kolaudační rozhodnutí nabylo právní moci dne 20.9. 2006
2) garáže pro nákladní a speciální automobily na pozemku par. č. 2251 v k. ú. a obci Pacov - stavba se nachází v areálu SÚS Pelhřimov, střediska Pacov, v ulici Nádražní č.p. 1065 v Pacově. Kolaudační rozhodnutí nabylo právní moci dne 5.6. 2006.
Na základě protokolů o zařazení dlouhodobého hmotného majetku do užívání č.j. KUJIP008P45K ze dne 20.9. 2006 a KUJI P00GJ56M ze dne 5.6. 2006 byly novostavby zařazeny dnem následujícím po dni nabytí právní moci do majetkové evidence kraje Vysočina. Vzhledem k tomu, že se jedná o stavby, které byly vybudovány pro potřeby a k výkonu hlavní činnosti výše jmenovaných příspěvkových organizací kraje (dále PO), a to Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou, se sídlem Husovo nám. 1, 584 01 Ledeč nad Sázavou a Správy a údržby silnic Pelhřimov, Myslotínská 1887, 393 82 Pelhřimov, bude jejich další provozování, správa a účetní a majetková evidence zajišťována těmito subjekty. Za tímto účelem je třeba schválit dodatek zřizovací listiny příslušné PO, kterým bude změněn rozsah spravovaného nemovitého majetku. Současně je třeba odborem majetkovým zajistit zápis těchto nových staveb do katastru nemovitostí vedeném pro příslušné katastrální území. Součástí žádosti o zápis novostavby pak bude dodatek příslušné příspěvkové organizace, na základě něhož bude stavba zapsána na list vlastnictví, kde je jako vlastník vedena Vysočina ve správě příslušné PO.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje předání výše uvedených novostaveb do správy Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou a Správy a údržby silnic Pelhřimov k jejich vlastnímu hospodářskému využití. Předání bude realizováno formou dodatků ke zřizovacím listinám. Dnem právních účinků těchto dodatků budou stavby, a to učebny a tělocvična na pozemku par. č. 2303 a par.č. 646 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou a garáže pro nákladní a speciální automobily na pozemku par. č. 2251 v k. ú. a obci Pacov, účetně zařazeny do majetkové evidence spravujících organizací. Zároveň bude zajištěno zapsání předmětných novostaveb do KN na příslušný list vlastnictví.
Návrh usnesení předpokládá schválit zařazení výše uvedených novostaveb do správy Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou a Správy a údržby silnic Pelhřimov na základě dodatků zřizovacích listin těchto příspěvkových organizací kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
* dodatek č. 7 Zřizovací listiny Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou dle materiálu ZK-09-2006-19, př. 1;
* dodatek č. 180 Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Pelhřimov dle materiálu
ZK-09-2006-19, př. 2.
Termín-- prosinec 2006