Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-08-2006-27

NázevPřijetí daru pozemků v k. ú. a obci Nová Ves u Nového Města na Moravě
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá M. Houška
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Nová Ves u Nového Města na Moravě s nabídkou majetkoprávního vypořádání pozemků ve vlastnictví obce zastavěných silnicemi II. a III. třídy ve vlastnictví kraje Vysočina. Jedná se o pozemky par. č. 3, par. č. 486, par. č. 1547 a par. č. 1759 v k. ú. a obci Nová Ves u Nového Města na Moravě. Dle sdělení Správy a údržby silnic Žďár nad Sázavou je pozemek par. č. 486 zastavěn silnicí II/360, pozemek par. č. 1759 silnicí II/385 a pozemky par. č. 3 a 1547 silnicí III/3885.
Obec získala uvedené pozemky na základě souhlasného prohlášení o nabytí do vlastnictví dle zákona 172/1991 Sb., o přechodu některých věcí z majetku ČR do vlastnictví obcí, v platném znění, ze dne 18. 3. 2005. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Žďár nad Sázavou jsou uvedené pozemky vedeny na LV 1 pro dané k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje nabídku obce Nová Ves u Nového Města na Moravě přijmout. Přijetím nabídky dojde ke sjednocení vlastnictví pozemků a silnice na pozemcích vybudovaných. Dle sdělení starosty obce již obec zveřejnila záměr darování pozemků do vlastnictví kraje na úřední desce obecního úřadu a zastupitelstvem obce bylo darování uvedených pozemků schváleno.
Usnesení předpokládá rozhodnout přijmout dar pozemků zastavěných krajskými silnicemi do vlastnictví kraje a schválit dodatek zřizovací listiny Správy a údržby silnic Žďár nad Sázavou, kterým budou darované pozemky složeny do správy této organizace.
StanoviskaUsnesením č. 1451/30/2006/RK rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout přijmout dar pozemků par. č. 3, par. č. 486, par. č. 1547 a par. č. 1759 v k. ú. a obci Nová Ves u Nového Města na Moravě zastavěných silnicemi II. a III. třídy z vlastnictví obce Nová Ves u Nového Města na Moravě do vlastnictví kraje Vysočina.
Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou se k přijetí pozemků zastavěných krajskými silnicemi do vlastnictví kraje Vysočina vyjádřila kladně.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s přijetí pozemků do vlastnictví kraje.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
přijmout dar pozemků par. č. 3, par. č. 486, par. č. 1547 a par. č. 1759 v k. ú. a obci Nová Ves u Nového Města na Moravě zastavěných silnicemi II. a III. třídy z vlastnictví obce Nová Ves u Nového Města na Moravě do vlastnictví kraje Vysočina;
dodatek č. 181 Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Žďár nad Sázavou dle materiálu
ZK-08-2006-27, př. 1.
Termín 2006