Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-08-2006-23

ZK-08-2006-23.doc  ZK-08-2006-23pr1.doc
Číslo jednacíZK-08-2006-23
NázevDarování pozemků v k. ú. a obci Bačice
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá M. Houška
Popis problémuObec Bačice požádala dopisem ze dne 8. srpna 2006 o darování částí pozemků par. č. 218/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 235 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Bačice. Obec na částech těchto pozemků vybudovala autobusovou zastávku s točnou pro autobusy. K projektové dokumentaci se vyjadřoval odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu a dopisem ze dne 2. 2. 2006 stanovil podmínky, za nichž může být stavba zastávky a točny realizována. Obec při geometrickém zaměření nové stavby zjistila, že část autobusové zastávky a točny je postavena na pozemích ve vlastnictví kraje a má zájem uvést do pořádku vlastnické vztahy. Z tohoto důvodu požádala odbor majetkový o převod částí výše uvedených pozemků do vlastnictví obce. V současné době obec předložila geometrický plán na zaměření autobusové zastávky a točny vyhotovený společností GEODETICKÉ PRÁCE, s.r.o., Třebíč. Z tohoto GP vyplývá, že předmětem darování by měl být pozemek par. č. 218/4 o výměře 150 m2 oddělený z pozemku par. č. 218/1 a dále pozemek par. č. 235/2 o výměře 37 m2 oddělený z pozemku par. č. 235, vše v k. ú. a obci Bačice
Pozemky par. č. 218/1 a 235 v k.ú. a obci Bačice jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Třebíč.
Pozemky jsou vedeny Katastrálním úřadem pro Vysočina, katastrální pracoviště Třebíč na LV 152 pro dané k. ú. a obec.
Návrh řešení OM navrhuje části pozemků zastavěných stavbou autobusové zastávky a točny darovat do vlastnictví obce Bačice. Návrh je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Obec pozemky hodlá využívat pro veřejně prospěšnou činnost, tj. jako autobusovou zastávku a točnu pro autobusy. Po zjištění, že část realizované stavby je na pozemích kraje, chce uvést do souladu vlastnické právo ke stavbě a pozemkům stavbou zastavěných.
Zákonná podmínka tohoto právního úkonu, tj. zveřejnění záměru daru na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu proběhlo ve dnech 18. 9. - 23. 10. 2006.
Usnesení předpokládá rozhodnout darovat části pozemků zastavěné autobusovou zastávkou a točnou pro autobusy do vlastnictví obce Bačice a schválit dodatek zřizovací listiny Správy a údržby silnic Třebíč, kterým bude upraven rozsah svěřeného majetku.
StanoviskaUsnesením 1224/26/2006/RK rozhodla rada kraje zveřejnit záměr darovat obci Bačice části pozemků par. č. 218/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 235 - ostatní plocha, silnice v k. ú. a obci Bačice zastavěných stavbou autobusové zastávky a točny pro autobus a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat části pozemků par. č. 218/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 235 - ostatní plocha, silnice v k.ú. a obci Bačice zastavěných stavbou autobusové zastávky a točny pro autobus z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Bačice.
Správa a údržba silnic Třebíč ve svém stanovisku uvádí, že souhlasí s darováním částí pozemků par. č. 218/1 a par. č. 235 v k.ú. a obci Bačice do vlastnictví obce Bačice.
Odbor dopravy a silničního hospodářství nemá námitky proti darování částí výše uvedených pozemků do vlastnictví obce Bačice.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
darovat pozemky par. č. 218/4 o výměře 150 m2 a par. č. 235/2 o výměře 37 m2 v k. ú. a obci Bačice vzniklé na základě GP č. 79-68/2006 z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Bačice;
dodatek č. 152 Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Třebíč dle materiálu ZK-08-2006-23, př. 1
Termín 2006