Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-08-2006-10

NázevŽádost obce Dolní Heřmanice o poskytnutí finanční výpomoci
Zpracoval A. Krištofová
Předkládá M. Houška
Popis problémuNa zastupitelstvo kraje Vysočina se obrátil starosta obce Dolní Heřmanice se žádostí o poskytnutí blíže neuvedené finanční výpomoci. Ve svém dopise uvádí, že po závěrečném vyhodnocení akce "Plynofikace obce Dolní Heřmanice" je obec povinna v důsledku nesplnění příslušných podmínek pro poskytnutí dotace (zejména nesplnění ekologických parametrů akce) vrátit do rozpočtu SFŽP část dotace ve výši 969 363,- Kč. Vzhledem k tomu, že se jedná o obec, která provedla výstavbu bytového domu s nákladem 20,1 mil. Kč za pomoci úvěru 10 mil. Kč, který obec značně finančně zatěžuje, žádá starosta obce kraj Vysočina o pomoc při řešení této nepříznivé finanční situace.
Návrh řešení Rozpočet kraje Vysočina nepočítá s dotacemi obcím na řešení jejich finančních problémů.
V případě obce Dolní Heřmanice nebyla splněna "Kritéria pro posuzování žádostí obcí o dotace nebo půjčky" schválená zastupitelstvem kraje, proto navrhuje rada kraje zamítnutí této žádosti.
StanoviskaRada kraje usnesením č. 1513/31/2006/RK doporučila zastupitelstvu kraje neposkytnout dotaci obci Dolní Heřmanice na řešení nepříznivé finanční situace.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
neposkytnout obci Dolní Heřmanice dotaci na řešení nepříznivé finanční situace; a
ukládá
krajskému úřadu obec Dolní Heřmanice o svém rozhodnutí informovat.
Odpovědnost odbor ekonomický
Termín30. 11. 2006