Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2006-16

NázevDarování pozemku v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá M. Houška
Popis problémuUsnesením 0930/20/2006/RK ze dne 27. 6. 2006 vydala rada kraje souhlas s opravou chodníku na pozemku par. č. 1068/3 v k. ú. a obci Světlá nad Sázavou. Současně schválila zveřejnění záměru darovat městu Světlá nad Sázavou výše uvedený pozemek zastavěný chodníkem a doporučila zastupitelstvu kraje schválit darování pozemku par. č. 1068/3 zastavěného chodníkem do vlastnictví města Světlá nad Sázavou.
Pozemek par. č. 1068/3 v k.ú. a obci Světlá nad Sázavu je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod.
Pozemek je veden Katastrálním úřadem pro Vysočina, katastrální pracoviště Havlíčkův Brod na LV 216 pro dané k. ú. a obec.
Návrh řešení OM navrhuje pozemek zastavěný stavbou chodníku, jehož část se nyní opravuje, darovat do vlastnictví města Světlá nad Sázavou. Návrh je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Pozemek je zastavěn stavbou chodníku, slouží tedy pro veřejně prospěšnou činnost a město chce uvést do souladu vlastnické právo ke stavbě a pozemku stavbou chodníku zastavěného.
Zákonná podmínka tohoto právního úkonu, tj. zveřejnění záměru daru na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu proběhla ve dnech 3. 7. - 4. 8. 2006.
Usnesení předpokládá rozhodnout darovat pozemek zastavěný stavbou chodníku do vlastnictví města Světlá nad Sázavou a schválit dodatek zřizovací listiny Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod, kterým bude upraven rozsah svěřeného majetku.
StanoviskaUsnesením 0930/20/2006/RK souhlasila rada kraje s opravou chodníku v ulici Nádražní ve Světlé nad Sázavou, kterou bude dotčen pozemek par. č. 1068/3 ve vlastnictví kraje, rozhodla zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 1068/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 551 m2 v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou zastavěný chodníkem do vlastnictví města Světlá nad Sázavou a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat městu Světlá nad Sázavou pozemek par. č. 1068/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 551 m2 v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou zastavěný chodníkem.
Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod souhlasí s navrženou opravou chodníku v ul. Nádražní při silnici II/347 ve Světlé nad Sázavou za předpokladu realizace souběžně s opravou vozovky a majetkoprávního vypořádání pozemku.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s darováním uvedeného pozemku
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
darovat pozemek par. č. 1068/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 551 m2 v k.ú. a obci Světlá nad Sázavou z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Světlá nad Sázavou;
dodatek č. 123 Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod dle materiálu
ZK-07-2006-16, př. 1
Termín 2006