Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2006-23

ZK-06-2006-23.doc  ZK-06-2006-23pr1.doc
Číslo jednacíZK-06-2006-23
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - poskytnutí finančního příspěvku - národní přehlídka "FEMAD Poděbrady - Divadelní Třebíč 2006"
Zpracoval M. Janíčková, H. Kubíček
Předkládá M. Matějková
Popis problémuRada kraje Vysočina usnesením č. 1387/36/2004/RK dne 19. 10. 2004 schválila Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků v oblasti neprofesionálního umění (dále jen "pravidla"), která stanovují závazný postup kraje při poskytování finančních příspěvků pořadatelům krajských postupových a národních přehlídek v oblasti neprofesionálního umění a dále účinkujícím z kraje Vysočina při jejich účasti na národní přehlídce v jiném kraji.
V souladu s pravidly podalo KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč, organizátor národní postupové přehlídky, dne 12. 4. 2006 Žádost o podporu akce "FEMAD Poděbrady - Divadelní Třebíč 2006". Jedná se o národní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla, na které se představují divadelní soubory, které postoupily z krajských přehlídek.
Národní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla FEMAD Poděbrady - Divadelní Třebíč 2006 se koná ve dvou částech. První část přehlídky FEMAD Poděbrady se uskutečnila ve dnech 11. - 14. května 2006, druhá část - Divadelní Třebíč 2006 proběhla 17. - 21. května 2006 a zúčastnilo se jí 12 souborů. Po skončení soutěžních představení odborná porota doporučila a nominovala do programu Jiráskova Hronova 2006 inscenace bez uvedení pořadí dle přílohy č.1 tohoto materiálu.
Po realizaci národní přehlídky "FEMAD Poděbrady - Divadelní Třebíč 2006" zaslalo KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč vyúčtování přehlídky a podle předložených dokladů mu náleží v souladu s pravidly finanční příspěvek ve výši 60.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s jejím pořádáním. Finanční prostředky na poskytnutí příspěvku jsou zahrnuty ve schváleném rozpočtu kapitoly Kultura na rok 2006.
Návrh řešení Zastupitelstvu kraje Vysočina se navrhuje poskytnout městu Třebíč pro KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč v souladu s bodem 5. článku 4 pravidel finanční příspěvek ve výši 60.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním národní přehlídky "FEMAD Poděbrady - Divadelní Třebíč 2006".
KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč, organizátor národní přehlídky, je příspěvkovou organizací města Třebíč, proto je finanční příspěvek v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v platném znění, poskytován prostřednictvím jeho zřizovatele.
StanoviskaRada kraje Vysočina usnesením č. 0950/20/2006/RK ze dne 27. 6. 2006 doporučuje Zastupitelstvu kraje Vysočina rozhodnout o poskytnutí finančního příspěvku ze schváleného rozpočtu kapitoly Kultura městu Třebíč ve výši 20.000 Kč pro KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním národní postupové přehlídky "FEMAD Poděbrady - Divadelní Třebíč 2006".

Ekonomický odbor souhlasí s navrhovaným rozpočtovým opatřením dle návrhu řešení v rámci kapitoly Kultura.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
poskytnout finanční příspěvek ze schváleného rozpočtu kapitoly Kultura, § 3319 - Ostatní záležitosti kultury, městu Třebíč ve výši 60.000 Kč pro KVIZ - Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním národní přehlídky "FEMAD Poděbrady - Divadelní Třebíč 2006".
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín 31. 7. 2006