Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2006-68

ZK-04-2006-68.doc  ZK-04-2006-68pr1.doc
Číslo jednacíZK-04-2006-68
NázevPoskytnutí finančního příspěvku - krajská přehlídka "Třešťské divadelní jaro 2006"
Zpracoval M. Janíčková, H. Kubíček
Předkládá M. Matějková
Popis problémuRada kraje Vysočina usnesením č. 1387/36/2004/RK dne 19. 10. 2004 schválila Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků v oblasti neprofesionálního umění (dále jen "pravidla"), která stanovují závazný postup kraje při poskytování finančních příspěvků pořadatelům krajských postupových a národních přehlídek v oblasti neprofesionálního umění a dále účinkujícím z kraje Vysočina při jejich účasti na národní přehlídce v jiném kraji.
V souladu s pravidly podalo Městské kulturní středisko Třešť, pořadatel krajské postupové přehlídky, dne 19. 12. 2005 Žádost o podporu akce "Třešťské divadelní jaro 2006". Jedná se o krajskou přehlídku ochotnických divadelních souborů o postup na pět národních přehlídek - Femad Poděbrady a Divadelní Třebíč, Šrámkův Písek, Popelka Rakovník, Náchodská Prima sezóna, Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Regionální kolo soutěže proběhlo ve dnech 11. - 25. března 2006 v Třešti a bylo odehráno 17 představení. Po skončení soutěžních představení doporučila odborná porota divadelní soubory k účasti na dvě národní přehlídky dle přílohy č.1 tohoto materiálu.
Po realizaci krajské postupové přehlídky "Třešťské divadelní jaro 2006" zaslalo Městské kulturní středisko Třešť vyúčtování přehlídky a podle předložených dokladů mu náleží v souladu s pravidly finanční příspěvek ve výši 20.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s jejím pořádáním. Finanční prostředky na poskytnutí příspěvku jsou zahrnuty ve schváleném rozpočtu kapitoly Kultura na rok 2006.
Návrh řešení Zastupitelstvu kraje Vysočina je navrhováno poskytnout městu Třešť pro Městské kulturní středisko Třešť v souladu s bodem 5. článku 4 pravidel finanční příspěvek ve výši 20.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Třešťské divadelní jaro 2006".
Městské kulturní středisko Třešť, pořadatel krajské postupové přehlídky, je příspěvkovou organizací města Třešť, proto je finanční příspěvek v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v platném znění, poskytován prostřednictvím jeho zřizovatele.
StanoviskaRada kraje Vysočina usnesením č. 0855/18/2006/RK ze dne 6. 6. 2006 doporučuje Zastupitelstvu kraje Vysočina rozhodnout o poskytnutí finančního příspěvku ze schváleného rozpočtu kapitoly Kultura městu Třešť ve výši 20.000 Kč pro Městské kulturní středisko Třešť na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Třešťské divadelní jaro 2006".

Ekonomický odbor souhlasí s návrhem usnesení. Ve schváleném rozpočtu kapitoly Kultura na rok 2006 je v příloze K2 Seznam krajských a národních postupových přehlídek v tímto příspěvkem uvažováno.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
poskytnout finanční příspěvek ze schváleného rozpočtu kapitoly Kultura (ORJ 4000, § 3319) městu Třešť ve výši 20.000 Kč pro Městské kulturní středisko Třešť na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Třešťské divadelní jaro 2006".
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín 30. 6. 2006