Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2006-33

ZK-03-2006-33.doc
Číslo jednacíZK-03-2006-33
NázevSmlouva o budoucí darovací smlouvě na stavbu silničního tělesa v k. ú. Poříčí u Bolechova a obci Křelovice
Zpracoval M. Jaroš
Předkládá M. Houška
Popis problémuKraj Vysočina se ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a na základě Rozhodnutí MDS ČR č. j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 stala vlastníkem silnic II. a III. třídy a dalšího movitého a nemovitého majetku, ke kterému měly příslušnost hospodaření státní příspěvkové organizace SÚS na území kraje Vysočina.
Na odbor majetkový (dále jen OM) se obrátila SÚS Pelhřimov s návrhem na majetkoprávní vypořádání stavby silničního tělesa silnice III/13034 na pozemku par. č. 346/1 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 3 030 m2 v k. ú. Poříčí u Bolechova a obci Křelovice. Vlastníkem stavby tělesa silnice je kraj Vysočina ve správě příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov vede pozemek par. č. 346/1 v k. ú. Poříčí u Bolechova a obci Křelovice na listu vlastnictví č. 10001 pro výše uvedené katastrální území a obec, kde je jako výhradní vlastník uvedena obec Křelovice.
SÚS Pelhřimov zaslalo na obec Křelovice návrh na převod stavby silničního tělesa do vlastnictví obce. Zastupitelstvo obce s tímto návrhem souhlasilo.
Stavba je dosud zařazena v silniční síti III. tříd a proto bude nezbytné provést její přeřazení do místních komunikací.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že zastupitelstvo obce Křelovice souhlasilo s přijetím daru stavby silnice III/13034 na pozemku par. č. 346/1 v k. ú. Poříčí u Bolechova a obci Křelovice do vlastnictví obce, navrhuje ji odbor majetkový vyřadit ze silniční sítě III. tříd a zařadit do místních komunikací s následným převodem do vlastnictví obce formou darovací smlouvy.
K naplnění tohoto záměru je potřeba uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě, předložit podnět k vyřazení silnice správnímu orgánu a následně darovat stavbu silnice do vlastnictví obce.
Převáděná stavba bude dodatkem zřizovací listiny vyjmuta ze správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Návrh předpokládá rozhodnutí uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod stavby silnice do vlastnictví obce.
StanoviskaUsnesením č. 0007/01/2006/RK ze dne 10. 1. 2006 rada kraje schválila zveřejnění záměru darování stavby silnice na pozemku par. č. 346/1 v k. ú. Poříčí u Bolechova a obci Křelovice.
Usnesením č. 0007/01/2006/RK ze dne 10. 1. 2006 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na převod stavby silnice na pozemku par. č. 346/1 v k. ú. Poříčí u Bolechova a obci Křelovice z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Křelovice.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem SÚS.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod stavby silnice na pozemku par. č. 346/1 v k. ú. Poříčí u Bolechova a obci Křelovice z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Křelovice.
Termín 31. 7. 2006