Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2006-89

ZK-02-2006-89.doc  ZK-02-2006-89pr1.doc
Číslo jednacíZK-02-2006-89
NázevFOND VYSOČINY - Grantový program "Bezpečná silnice 2006"
Zpracoval M. Olšan
Předkládá V. Kodet
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina zřídilo na základě zákona č. 129/2000 Sb., o krajích a v souladu s ust. § 5 zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, usnesením 018/02/2002/ZK ze dne 28. 03. 2002 samostatný účelový trvalý Fond Vysočiny.
Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu kraje Vysočina vypracoval na základě Programu rozvoje kraje Vysočina návrh grantového programu na podporu akcí a opatření přispívajících ke zvyšování bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, zaměřené na tvorbu a instalace součástí a příslušenství komunikací, která přímo anebo nepřímo snižují nepřiměřenou rychlost jízdy v obcích. Statistiky dopravních nehod vykazují nepřiměřenou rychlost jako nejtragičtější příčinu dopravních nehod.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství předkládá návrh na vyhlášení grantového programu na podporu projektů v oblasti bezpečnosti silničního provozu dle materiálu ZK-02-2006-89, přílohy č. 1.
Jedná se o opakování úspěšného programu z minulých let.
StanoviskaStanovisko ORR:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Rada kraje usnesením č. 0285/07/2006/RK ze dne 7.3.2006 doporučila zastupitelstvu kraje navrhovaný grantový program schválit.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit vyhlášení grantového programu na podporu projektů v oblasti bezpečnosti silničního provozu s názvem "Bezpečná silnice 2006" dle materiálu
ZK-02-2006-89, př. 1.
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu "Bezpečná silnice 2006" ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
SNK-ED -
ČSSD -
KSČM -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu "Bezpečná silnice 2006";
* Miroslava Olšana (JI) s právem hlasovacím a Ivetu Hájkovou (PE) s právem poradním jako garanty řídicího výboru grantového programu "Bezpečná silnice 2006" a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 31. 12. 2006