Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2006-88

ZK-02-2006-88.doc  ZK-02-2006-88pr1.doc
Číslo jednacíZK-02-2006-88
NázevFond Vysočiny - Grantový program "Čistá voda 2006"
Zpracoval P. Bureš, J. Mikyna, R. Zvolánek
Předkládá I. Rohovský
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina zřídilo na základě zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů a v souladu s ust. § 5 zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, usnesením č. 018/02/2002/ZK samostatný účelový trvalý Fond Vysočiny. Fond Vysočiny je jedním z nástrojů pro realizaci Programu rozvoje kraje Vysočina (PRK). Jedním z cílů obsažených v PRK je cíl 3 Zvýšení kvality technického prostředí s důrazem na rozvoj síťové infrastruktury. Grantový program vychází z aktivit naplňujících dílčí cíl 3.3 Optimalizace rozvoje energetických a vodohospodářských sítí a opatření 3.3.2 Zásobování vodou a 3.3.3 Odvádění a čištění odpadních vod.
Návrh řešení Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství vypracoval na základě PRK návrh grantového programu Čistá voda 2006 zaměřený na podporu studií a projektových dokumentací v oblasti zásobování vodou a odvádění a čištění odpadních vod a navrhuje, aby zastupitelstvo kraje vyhlásilo tento grantový program podle přílohy č. 1 tohoto materiálu.
Cílem programu je zvýšit podíl obyvatel zásobovaných pitnou vodou z veřejných vodovodů včetně umožnění dostupnosti kvalitní pitné vody a podpora obnovy zastaralých a funkčně nevyhovujících systémů zásobování pitnou vodou a její úpravy. Dalším cílem je zvýšení podílu čištěných odpadních vod a zefektivnění procesu čištění včetně obnovy nevyhovujících kanalizačních systémů. Účelem je zajistit spolufinancování studií nebo projektových dokumentací zejména pro územní a stavební řízení souvisejících se zásobováním pitnou vodou a odváděním a čištěním odpadních vod. Program zároveň pomáhá plnit závazky České republiky vůči EU v oblasti vodního hospodářství.
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Usnesením 0322/07/2006/RK ze dne 07. 03. 2006 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program "Čistá voda 2006" dle materiálu ZK-02-2006-88, př. 1.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlášení grantového programu "Čistá voda 2006" dle materiálu ZK-02-2006-88, př. 1,
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu "Čistá voda 2006" ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
SNK-ED -
ČSSD -
KSČM -
* .....................předsedou řídicího výboru grantového programu "Čistá voda 2006";
* Jaroslava Mikynu s právem hlasovacím a Radka Zvolánka s právem poradním (oba Krajský úřad kraje Vysočina, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství) jako garanty řídicího výboru grantového programu "Čistá voda 2006" a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
Termín trvale