Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2006-77

ZK-02-2006-77.doc  ZK-02-2006-77pr1.tif
Číslo jednacíZK-02-2006-77
NázevŽádost obce Radkov o dotaci na nezbytné opravy úpravny vody v Radkově
Zpracoval P. Bureš, J. Mikyna, R. Zvolánek
Předkládá I. Rohovský
Popis problémuObec Radkov, Radkov 12, 588 56 Telč požádala dne 02. 03. 2006 kraj Vysočina o poskytnutí finančního příspěvku na nezbytné opravy úpravny vody v Radkově, která zásobuje obce Radkov, Strachoňovice a Černíč pitnou vodou. Jedná se o rekonstrukci technologického zařízení, přičemž rozpočet nezbytných nákladů činí 280 000,- Kč.
Návrh řešení Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství je názoru, že v daném případě není splněno žádné z kritérií stanovených "Kritérii pro posuzování žádostí obcí o poskytnutí dotace nebo půjčky" kraje Vysočina a rozpočet kraje Vysočina nepočítá s dotacemi obcím na úhradu výše uvedených nákladů. Poskytování finančních prostředků na rekonstrukce ke zkvalitnění technologie úpravy vody řeší program 229 310 Ministerstva zemědělství ČR "Výstavba a obnova infrastruktury vodovodů a kanalizací", kde obec Radkov předpokládá podání žádosti. Vzhledem k výše uvedenému odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství navrhuje neposkytnout dotaci obci Radkov z rozpočtu kraje na nezbytné opravy úpravny vody v Radkově.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.

Usnesením 0379/08/2006/RK ze dne 14. 03. 2006 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout o neposkytnutí dotace obci Radkov z rozpočtu kraje na nezbytné opravy úpravny vody v Radkově.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Odpovědnost odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
Termín 28. 03. 2006