Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2006-39

ZK-02-2006-39.doc
Číslo jednacíZK-02-2006-39
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření "Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice"
Zpracoval H. Strnadová
Předkládá M. Houška
Popis problémuOperační program Průmysl a podnikání (OPPP) pomáhá rozvíjet konkurenceschopný
a efektivní potenciál sektoru průmyslové výroby. V rámci tohoto operačního programu funguje devět dílčích programů zaměřených na konkrétní ekonomické odvětví. Jedním z nich je program REALITY, který spadá do Priority 1 - Rozvoj podnikatelského prostředí, Opatření 1.2 - Rozvoj podnikatelské infrastruktury. Cílem programu REALITY je podpora moderních výrobních provozů prostřednictvím výstavby potřebné infrastruktury nebo regenerace brownfields. Do této kategorie spadá i výstavba přístupových komunikací (včetně silnic II.
a III. třídy) k průmyslovým zónám. Výstavba těchto komunikací je podporována prostředky Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF)
Odbor dopravy a silničního hospodářství společně s odborem majetkovým, odborem regionálního rozvoje a zprostředkujícím subjektem OPPP - agenturou CzechInvest - vytipovaly projektový záměr, který by mohl být podpořen prostřednictvím ERDF v rámci programu REALITY.
Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice: 120 mil. Kč (včetně DPH)
Navržená přeložka II/352 dokončuje možnost napojení stávajících areálů průmyslové zóny města na páteřní dopravní síť aglomerace - silnici I/38 a dálnici D1. Realizací tohoto projektu se zároveň podstatným způsobem zvýší atraktivita do průmyslové zóny Jihlava - D1 Industrial Park pro investory. Její rozloha 24 ha je v současné době téměř nevyužitá. Projektová dokumentace ke stavebnímu povolení byla dokončena, je vydáno územní rozhodnutí, které nabylo právní moci dne 17.12.2005. Odbor majetkový zahájil majetkoprávní přípravu akce.
Zastupitelstvo kraje schválilo usnesením 0517/08/2005/ZK závazek kraje k předfinancování projektu Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá schválit převod prostředků z Fondu strategických rezerv na zvláštní účet projektu "Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice" v celkové výši 30 000 000,- Kč s tím, že prostředky budou na zvláštní účet uvolňovány v letech 2006-2008 průběžně dle potřeby. Výše požadované částky odpovídá cca 25%, kterými se bude kraj Vysočina spolupodílet na financování této akce.
StanoviskaRada kraje usnesením 0337/08/2006/RK doporučila zastupitelstvu kraje Vysočina schválit převod prostředků z Fondu strategických rezerv na zvláštní účet projektu "Přeložka silnice II/352Jihlava-Heroltice" v celkové výši 30 000 000,-Kč s tím, že prostředky budou na zvláštní účet uvolňovány v letech 2006-2008 průběžně dle potřeby.
Ekonomický odbor souhlasí s navrhovaným rozpočtovým opatřením.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převod prostředků z Fondu strategických rezerv na zvláštní účet projektu "Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice" v celkové výši 30 000 000,-Kč s tím, že prostředky budou na zvláštní účet uvolňovány v letech 2006-2008 průběžně dle potřeby.
Termín duben 2006