Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2006-30

ZK-02-2006-30.doc  ZK-02-2006-30pr1.doc
Číslo jednacíZK-02-2006-30
NázevZměna rozsahu nemovitého majetku svěřeného do správy Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod
Zpracoval F. Vak
Předkládá M. Houška
Popis problémuPříspěvková organizace kraje Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod požádala odbor majetkový, aby zajistil u katastrálního úřadu výmaz budovy bez čp/če - zemědělská stavba na pozemku st. par. č. 653/1 vedené na listu vlastnictví 372 založeného pro kraj se správou pro uvedenou PO pro k.ú a obec Ledeč nad Sázavou a zapsání na uvedený list vlastnictví stavby budovy "Skládka drceného kameniva, prefabrikátů, plocha pro odstavení sezónních strojů" postavené na pozemcích dle geometrického plánu.
Důvodem požadavku je zjištění, že stav vedený v katastru nemovitostí neodpovídá skutečnosti. V katastru nemovitostí je na pozemku st. par. č. 653/1 stále vedena v roce 1997 demolovaná budova - zemědělská stavba bez čp/če, přestože od roku 1998 na místě demolice byla postavena stavba skládky. Stavba skládky byla geometrickým plánem č. 1232-142/98 ze dne 9. 12. 1998 geometricky zaměřena a dne 30. 12. 1998 Městským úřadem Ledeč nad Sázavou, odborem výstavby a územního plánování i zkolaudována. Dle geometrického plánu je skládka postavena na pozemcích označených původním st. par. č. 653/1 a novým st. par. č. 653/3 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou.
Uvedený majetek právně i fakticky přešel do vlastnictví kraje na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3496/01-9-KM.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje řešit stávající stav schválením dodatku zřizovací listiny, kterým bude do správy PO kraje Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod svěřena stavba budovy pro skladování posypových materiálů a sezónních strojů na pozemcích st. par. č. 653/1 a st. par. č. 653/3 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou. Demolovaná stavba budovy - zemědělská stavba bez čp/če na pozemku st. par. č. 653/1 bude vymazána z evidence katastru nemovitostí na základě žádosti OM doložené písemným potvrzením o neexistenci stavby vydaným Odborem výstavby, územního plánování životního prostředí MěÚ Ledeč nad Sázavou.
Schválením dodatku zřizovací listiny a jeho následným zápisem do katastru nemovitostí dojde k majetkoprávnímu narovnání stávajícího stavu.
Návrh usnesení předpokládá schválení dodatku zřizovací listiny PO kraje Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod.
StanoviskaRada kraje usnesením 0330/08/2006/RK doporučila zastupitelstvu kraje schválit dodatek zřizovací listiny Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod, kterým bude této příspěvkové organizaci kraje svěřena do správy stavba budovy pro skladování posypových materiálů a sezónních strojů" postavená na pozemcích st. par. č. 653/1 a st. par. č. 653/3 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
dodatek č.105 Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod dle materiálu
ZK-02-2006-30, př. 1.
Termín duben 2006