Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2008-21

Číslo jednacíRK-24-2008-21
NázevZřízení věcného břemene v k. ú. Třesov a Stropešín
Zpracoval H. Brázdilová
Popis problémuKraj Vysočina je investorem stavby II/399 Stropešín - most ev. č. 399-002 , jejíž součástí je oprava pilíře stávajícího mostu. Touto stavební akcí bude dotčen pozemek par. č. 225/1 - vodní plocha o výměře 39 029 m2 v k. ú. a obci Třesov a par. č. 342/1 - vodní plocha o výměře 98 632 m2 v k. ú. a obci Stropešín. Vlastníkem uvedených pozemků je Česká republika a právo hospodařit s těmito pozemky má Povodí Moravy, státní podnik, IČ: 70890013. Vlastník pozemků jako budoucí povinný předložil kraji Vysočina jako budoucímu oprávněnému návrh Smlouvy o budoucím zřízení věcného břemene spočívající v právu oprávněného na výše uvedených pozemcích povinného postavit, provozovat a udržovat výše uvedenou stavbu a v povinnosti povinného toto právo strpět. Uvedená smlouva bude sloužit jako podklad pro vydání stavebního povolení pro výše uvedenou stavební akci. V případě, že investor nedoloží stavebnímu úřadu doklad opravňující jej provádět opravu stavby na pozemku jiného vlastníka, nebude stavební povolení vydáno.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje, aby rada kraje schválila uzavření Smlouvy o budoucím zřízení věcného břemene mezi Povodím Moravy, státním podnikem, IČ: 70890013 jako budoucím povinným z věcného břemene a krajem Vysočina jako budoucím oprávněným z věcného břemene spočívající ve strpění umístění, provozování a udržování stavby pilíře mostního objektu v rámci stavby II/399 Stropešín - most ev. č. 399-002 na pozemku par. č. 225/1 v k. ú. a obci Třesov a pozemku par. č. 342/1 v k. ú. a obci Stropešín. Smlouva bude uzavírána na dobu neurčitou za jednorázovou úhradu ve výši, která bude stanovena dle znaleckého posudku.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít Smlouvu o budoucím zřízení věcného břemene mezi Povodím Moravy, státním podnikem, IČ: 70890013 jako budoucím povinným z věcného břemene a krajem Vysočina jako budoucím oprávněným z věcného břemene spočívající ve strpění umístění, provozování a udržování stavby pilíře mostního objektu v rámci stavby II/399 Stropešín - most ev. č. 399-002 na pozemku par. č. 225/1 v k. ú. a obci Třesov a pozemku par. č. 342/1 v k. ú. a obci Stropešín, a to za úhradu ve výši znaleckého posudku s tím, že věcné břemeno je uzavíráno na dobu neurčitou.
Termín 30. 9. 2008