Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2008-18

RK-24-2008-18.doc
Číslo jednacíRK-24-2008-18
NázevDarování pozemků v k. ú. a obci Třebíč
Zpracoval V. Veselá
Popis problémuJedná se o darování pozemků z vlastnictví kraje Vysočina pro realizaci kruhové křižovatky Rondel Míčová v Třebíči.
Město Třebíč požádalo svým dopisem ze dne 23. 4. 2008 o darování pozemků par. č. 1521/5, par. č. 1521/6 a par. č. 1521/9 v k.ú. a obci Třebíč. Uvedené pozemky město Třebíč požaduje pro realizaci připravované akce kruhové křižovatky Rondel Míčová .
Pozemky par. č. 1521/5, par. č. 1521/6 a par. č. 1521/9 v k. ú. a obci Třebíč získal kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 S. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutím Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou jsou pozemky svěřeny do správy příspěvkové organizace s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Pozemky jsou vedeny Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Třebíč na listu vlastnictví č. 1391.
Návrh řešení OM navrhuje darovat pozemky par. č. 1521/5 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 268 m2, par. č. 1521/6 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 138 m2 a par. č. 1521/9 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 95 m2 v k. ú. a obci Třebíč do vlastnictví města Třebíč. Uvedené pozemky budou dotčeny připravovanou akcí kruhové křižovatky Rondel Míčová . Podle vyjádření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, provoz Třebíč je možné tyto pozemky městu převést. S převodem pozemku také souhlasí ODSH.
Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II., odst. 2. Pozemky budou sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebudou užívány komerčně.
Darování předpokládá jako zákonnou podmínku tohoto právního úkonu zveřejnění záměru daru na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Po uplynutí této doby bude zastupitelstvu kraje předložen návrh na schválení darování uvedených pozemků do vlastnictví města Třebíč a současně dodatkem zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny bude upraven rozsah svěřeného majetku.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit darování výše uvedených pozemků do vlastnictví města Třebíč na úřední desce a doporučit zastupitelstvu kraje darovat uvedené pozemky do vlastnictví města Třebíč.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic, provoz Třebíč souhlasí s převodem požadovaných pozemků v k. ú. a obci Třebíč do vlastnictví města Třebíč.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s bezúplatným převodem uvedených pozemků.
zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darovat pozemky par. 1521/5 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 268 m2, par. č. 1521/6 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 138 m2 a par. č. 1521/9 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 95 m2 v k. ú. a obci Třebíč z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 1521/5 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 268 m2, par. č. 1521/6 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 138 m2 a par. č. 1521/9 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 95 m2
v k. ú. a obci Třebíč z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč.
Termín září 2008