Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2008-07

Číslo jednacíRK-24-2008-07
NázevProdej pozemku v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší úplatný převod pozemku z vlastnictví kraje do vlastnictví právnické osoby.
Na odbor majetkový se obrátila společnost EIGé, s. r. o. se sídlem v Havlíčkově Brodě a požádala o odprodej nově zaměřeného pozemku st. par. 205/4 - č.p. 829, obchod o výměře 1 m2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou. Tento pozemek byl oddělen geometrickým plánem č. 1870-169/2008 ze dne 28. 5. 2008 z pozemku st. par. č. 205/2 zastavěná plocha a nádvoří, který je ve vlastnictví kraje Vysočina a ve správě PO kraje Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou při zaměřování nově dokončené přístavby stávajícího obchodního objektu realizované žadatelem. K záboru pozemku kraje nedošlo úmyslně, ale zřejmě nepřesným založením stavby.
Vlastníkem pozemku st. par. č. 205/2 se stal kraj Vysočina na základě Rozhodnutí o přechodu nemovitostí do vlastnictví krajů čj. 19646/2001-14 vydaného podle zák. č. 157/2000 Sb. Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy dne 26. 6. 2001. Zřizovací listinou byl svěřen do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou tyto nemovitosti zapsány na listu vlastnictví 272 pro katastrální území a obec Ledeč nad Sázavou.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti společnosti EIGé, s. r. o. vyhovět a pozemek jí úplatně převést. Protože náklady na pořízení znaleckého posudku by značně přesáhly cenu pozemku navrhuje OM kupní cenu pozemku sjednat dohodou ve výši 500 Kč - tj. v rovině ceny v místě a čase obvyklé. Přímý prodej je navrhován podle ustanoven čl. 2 odst. 3 Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina neboť žadatel je vlastníkem budovy postavené na tomto pozemku a vlastníkem sousedního pozemku. Převodem pozemku dojde k majetkoprávnímu urovnání vzniklého stavu - vlastníkem budovy a budovou zastavěného pozemku bude jediný vlastník.
Před vydáním rozhodnutí prodat nemovitý majetek kraje je třeba splnit podmínku danou zákonem, a to zveřejnit záměr prodeje na úřední desce krajského úřadu po dobu nejméně 30 dnů. Současně se zveřejněním záměru prodeje uvědomí OM o záměru kraje prodat shora uvedený pozemek starostu města Ledeč nad Sázavou. V případě, že dojde k prodeji pozemku, bude pozemek dodatkem ke zřizovací listině vyjmut ze správy majetkového správce.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí zveřejnit záměr prodeje pozemku par. č 205/4 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou nově oddělený GP č. 1870-169/2008 na úřední desce krajského úřadu a doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout prodat nově zaměřený pozemek st. par. č. 205/4 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví společnosti EIGé, s. r. o. za kupní cenu 500,-Kč.
StanoviskaS převodem nově zaměřeného pozemku souhlasí majetkový správce i odvětvový odbor.
zveřejnit záměr kraje prodat pozemek st. par. č. 205/4 - čp. 829, obchod zastavěná plocha o výměře 1 m2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout úplatně převést pozemek st. par. č. 205/4 - čp. 829, obchod zastavěná plocha o výměře 1 m2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou nově oddělený geometrickým plánem č. 1870-169/2008 z pozemku st. par. č. 205/2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví společnosti ElGé, s. r. o. se sídlem Havlíčkově Brodě, Havlíčkova 3305, PSČ 580 01, IČ : 62027794. za kupní cenu 500 Kč.
Termín září 2008