Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2008-56

RK-23-2008-56.doc  RK-23-2008-56pr1.tif
Číslo jednacíRK-23-2008-56
NázevPodání žádosti o poskytnutí podpory v rámci výzvy ROP NUTS 2 Jihovýchod na realizaci projektu Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuRada kraje usnesením č. 1059/23/2007/RK vzala na vědomí přípravu projektů: Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě , Hlavní lůžková budova v Nemocnici Pelhřimov , Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč , Rekonstrukce budovy interny v Nemocnici Havlíčkův Brod , Centrální pavilon JIP v Nemocnici Jihlava a uložila Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu kraje Vysočina, Odboru majetkovému Krajského úřadu kraje Vysočina a Oboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina zajistit přípravu projektových žádostí a studii proveditelnosti těchto projektů do ROP NUTS 2 Jihovýchod.

Finanční stránku řešilo dne 18. 12. 2007 zastupitelstvo kraje, které svým usnesením č. 0508/07/2007/ZK schválilo převod finančních prostředků v celkové hodnotě max. 1 155 mil. Kč z Fondu strategických rezerv na přípravu a částečnou realizaci projektů: Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě částkou max. 355 mil. Kč, projekt Hlavní lůžková budova v Nemocnici Pelhřimov částkou max. 380 mil. Kč, projekt Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč částkou max. 260 mil. Kč, projekt Rekonstrukce budovy interny v Nemocnici Havlíčkův Brod částkou max. 160 mil. Kč na zvláštní účty jednotlivých projektů. Finance budou uvolňovány v průběhu let 2008 - 2012 postupně dle aktuální potřeby každého projektu.
Dále pak Zastupitelstvo kraje dne 24. 6. 2008 usnesením č. 0266/04/2008/ZK Zastupitelstvo kraje schválilo navýšení částky, schválené usnesením č. 0508/07/2007/ZK, kterým byl schválen převod z Fondu strategických rezerv na přípravu a částečnou realizaci vyjmenovaných projektů takto:
Název projektu
Celkem

Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě
Hlavní lůžková budova v Nemocnici Pelhřimov
Rekonstrukce budovy interny v Nemocnici Havlíčkův Brod
Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč
celkem v mil. Kč
1 328,0
Návrh řešení Regionální rada Jihovýchod vyhlásila dne 5. května v oblasti podpory 3.4 Veřejné služby regionálního významu kontinuální výzvu k přijímání projektů. Finanční alokace pro výzvu je následující:
* ERDF (Evropský fond pro regionální rozvoj) 286,703 mil. Kč
* Regionální rada 25,297 mil. Kč
* Celková výše dotace (bez vlastních zdrojů příjemce) 312,000 mil. Kč
(Přepočteno k aktuálnímu kurzu 25,25 Kč/1 €. aktuální výše alokace bude měřena dle kurzu eura ke dni podání projektu).
K podání do této výzvy je připravena studie proveditelnosti včetně všech dalších potřebných dokumentů pro projekt Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč . Materiál bude vzhledem k obsáhlosti k dispozici na jednání rady kraje. Radě kraje se navrhuje schválit podání žádostí o poskytnutí podpory v rámci vyhlášené výzvy k předkládání projektů do Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod na realizaci tohoto projektu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
podání žádosti o poskytnutí podpory v rámci výzvy k předkládání projektů do Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod na realizaci projektu Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč ;
ukládá
odboru sociálních věcí a zdravotnictví předložit uvedený projekt do Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod.
Odpovědnost odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 31. 8. 2008