Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2008-05

Číslo jednacíRK-23-2008-05
NázevProdej nemovitého majetku v k. ú. Jeclov a obci Velký Beranov
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o prodej rekreační chaty v části obce Jeclov v obci Velký Beranov.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem objektu rekreační chaty v části obce Jeclov č.e. 65 postaveného na pozemku st. parc. č. 54, pozemku st. parc. č. 54 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 39 m2, pozemku parc. č. 207/5 ostatní plocha o výměře 109 m2, pozemku parc. č. 210/10 ostatní plocha o výměře 422 m2, vše v k.ú. Jeclov a obci Velký Beranov, graficky znázorněno v materiálu RK-23-2008-05, př. 1. Kraj Vysočina se stal vlastníkem rekreační chaty na základě Protokolu o předání a převzetí majetku státu sepsaného podle § 8 zákona č. 290/2002 Sb. Pozemky do vlastnictví kraje Vysočina přešly na základě uzavřených kupních smluv dle rozhodnutí Zastupitelstva kraje Vysočina 0030/01/2008/ZK ze dne 12. 2. 2008. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Jihlava jsou tyto nemovitosti zapsány na listu vlastnictví 391 pro katastrální území Jeclov a obec Velký Beranov. Nemovitosti se nachází v rekreační oblasti v části Jeclov obce Velký Beranov, v zástavbě rekreačních chat mimo zastavěné území obce, v blízkosti řeky Jihlávky. Jedná se o rekreační objekt o jednom podzemním podlaží, jednom nadzemním podlaží a dvou podkrovních podlaží. První podlaží má zděné stěny, ostatní podlaží jsou dřevěné. Objekt byl zkolaudován v roce 1983. Nemovitost je přístupná po nezpevněné komunikaci, zásobování vodou je z vlastní studny, kanalizace je svedena do žumpy, připojena na elektrickou rozvodnou síť. Nemovitost v předchozím období sloužila k rekreačním účelům zaměstnanců Nemocnice Jihlava. Dle sdělení Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, za předchozího projednání s odborovými organizacemi, nemovitost pro tyto účely již nejsou užívány a Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace nemovitost ke své činnosti nepotřebuje, jedná se o zbytný majetek. Ve smyslu ustanovení § 41 zákona č. 245/2006 Sb., o veřejných neziskových ústavních zdravotnických zařízení a o změně některých zákonů, v platném znění byla již učiněna přednostní nabídka shora uvedeného nemovitého majetku státu zastoupeného Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, Praha. O nabízený majetek nebyl ze strany státu projeven zájem - bylo sděleno, že s tímto majetkem může být naloženo dle záměrů kraje.
Dle zpracovaného znaleckého posudku vyplývá, že cena rekreační chaty č.e. 65 včetně pozemků zjištěná podle vyhlášky č. 3/2008 Sb., o provedení některých ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, (oceňovací vyhláška) činí 851 740 Kč a cena v místě čase obvyklá činí
1 070 000 Kč. Na pořízení znaleckého posudku bylo vynaloženo 3 990 Kč.
Návrh řešení Vzhledem k výše uvedenému navrhuje odbor majetkový shora uvedený nemovitý majetek prodat s tím, že kupec vzejde z výběrového řízení na určení pořadí dle Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, Cenu pro toto řízení navrhuje OM stanovit ve výši ceny v místě a čase obvyklé povýšenou o náklad za zpracování znaleckého posudku, tj. úhrnem zaokrouhleně ve výši 1 075 000 Kč. Mimo standardní zveřejnění na úřední desce krajského úřadu bude záměr prodeje uveřejněn v krajských novinách Kraj Vysočina a inzerován v tisku se zaměřením na region Středočeského kraje, Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Starostovi obce Velký Beranov bude záměr prodeje zaslán na vědomí.
Návrh usnesení předpokládá schválení způsobu prodeje včetně dalších náležitostí vztahujících se k tomuto prodeji a rozhodnutí zveřejnit záměr prodeje uvedeného nemovitého majetku.
StanoviskaS prodejem uvedeného majetku souhlasí Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace i odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Dle sdělení odboru školství mládeže a sportu, odboru kultury a památkové péče, nemovitost není využitelná pro činnost příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina.
zveřejnit záměr prodeje rekreační chaty v části obce Jeclov č.e. 65 postavené na pozemku st. parc. č. 54, pozemku st. parc. č. 54 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 39 m2, pozemku parc. č. 207/5 ostatní plocha o výměře 109 m2, pozemku parc. č. 210/10 ostatní plocha o výměře 422 m2, vše v k.ú. Jeclov a obci Velký Beranov na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina;
* způsob výběru zájemce o koupi nemovitého majetku výběrem zájemce výběrovým řízením na určení pořadí ve smyslu ustanovení článku 7 Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina;
* kartu nemovitostí nabízených k prodeji dle materiálu RK-23-2008-05, př. 2.
Termín srpen 2008