Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2008-23

RK-20-2008-23.doc
Číslo jednacíRK-20-2008-23
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - Poskytnutí finančního příspěvku z kapitoly Kultura pořadatelům krajských postupových přehlídek "Tanec, tanec ...Žďár 2008" a "JID 20-08"
Zpracoval I. Doležalová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuRadě kraje je navrhováno poskytnout finanční příspěvek na krajské postupové přehlídky "Tanec, tanec ...Žďár 2008" a "JID 20-08" dle Pravidel Rady kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků v oblasti neprofesionálního umění.
Rada kraje Vysočina usnesením č. 1387/36/2004/RK dne 19. 10. 2004 schválila Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků v oblasti neprofesionálního umění (dále jen "pravidla"), která stanovují závazný postup kraje při poskytování finančních příspěvků pořadatelům krajských postupových a národních přehlídek v oblasti neprofesionálního umění a dále účinkujícím z kraje Vysočina při jejich účasti na národní přehlídce v jiném kraji.
V souladu s pravidly podala Základní umělecká škola Františka Drdly Žďár nad Sázavou (dále jen "škola"), pořadatel krajské přehlídky, dne 6. 3. 2008 žádost o finanční příspěvek na podporu akce "Tanec, tanec...Žďár 2008". Jedná se o krajskou postupovou přehlídku scénického tance mládeže a dospělých s postupem na Celostátní přehlídku scénického tance mládeže a dospělých v Jablonci nad Nisou. Akce se konala ve dnech 18. 4. - 19. 4. 2008 v Městském divadle ve Žďáře nad Sázavou. Přehlídky se zúčastnilo 80 účastníků z 11 tanečních souborů. V závěru přehlídky odborná porota nejlepší taneční soubory doporučila
k přímému postupu a navrhla na postup na Celostátní přehlídku scénického tance mládeže a dospělých do Jablonce nad Nisou (Přímý postup: Taneční soubor GEN ZUŠ Žďár nad Sázavou s choreografií "Stále"; Návrh na postup: Taneční soubor KANDELA Brno s choreografií "Nedá se svítit", Taneční soubor MALÉ TANEČNÍ SESKUPENÍ Brno s choreografií "Jsou pouhou vodou" a Taneční divadlo MIMI FORTUNAE Brno s choreografií "Já"). Po realizaci soutěže zaslala škola vyúčtování přehlídky a podle předložených dokladů jí náleží v souladu s pravidly finanční příspěvek ve výši 10.764 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s jejím pořádáním.
Občanské sdružení při Gymnáziu v Jihlavě podalo v souladu s pravidly dne 14. 2. 2008 žádost o podporu akce "JID 20-08". Jedná se o regionální divadelní festival studentských amatérských divadel, ze kterého mohou být soubory buď nominovány nebo doporučeny na národní přehlídky Šrámkův Písek a na Prima sezónu do Náchoda. Festival se konal
ve dnech 27. 3. - 30. 3. 2008 v Divadle Na Kopečku v Jihlavě. V rámci letošního ročníku se představilo 14 souborů ve 14 představeních. K účasti na národní přehlídce Náchodská prima sezóna byl odbornou porotou nominován divadelní soubor "Spoušť" (Gymnázium Jihlava) a doporučen divadelní soubor "Ochotní pro cokoliv" (Gymnázium Jihlava). K účasti na národní přehlídce Šrámkův Písek byl nominován divadelní soubor "2" (Jihlava) a doporučen divadelní soubor "Domino st." (Pelhřimov). Po realizaci krajské postupové přehlídky JID 20-08 zaslalo Občanské sdružení při Gymnáziu v Jihlavě vyúčtování akce a podle předložených dokladů mu náleží v souladu s pravidly finanční příspěvek ve výši 20.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s jejím pořádáním.
Finanční prostředky na poskytnutí finančních příspěvků jsou zahrnuty
ve schváleném rozpočtu kraje Vysočina na rok 2008 na kapitole Kultura (§ 3319-Ostatní záležitosti kultury, příloha schváleného rozpočtu K1: Seznam krajských a národních postupových přehlídek).
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje v souladu s článkem 4 bodem 5 pravidel rozhodnout poskytnout finanční příspěvek
* Základní umělecké škole Františka Drdly Žďár nad Sázavou výši 10.764 Kč, a to na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Tanec, tanec ...Žďár 2008",
* Občanskému sdružení při Gymnáziu v Jihlavě ve výši 20.000 Kč, a to na částečnou úhradu nákladů spojený s pořádáním divadelního festivalu studentských amatérských divadel "JID 20-08".
a schválit rozpočtové opatření v rámci kapitoly Kultura.
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky. Ve schváleném rozpočtu kraje Vysočina na rok 2008 na kapitole Kultura, § 3319 Ostatní záležitosti kultury, příloha K1 Seznam krajských
a národních postupových přehlídek byly schváleny finanční prostředky v celkové výši
440 tis. Kč.
poskytnout dotaci:
* Základní umělecké škole Františka Drdly Žďár nad Sázavou, Doležalovo náměstí 4, 591 01 Žďár nad Sázavou, IČ 70265429, ve výši 10.764 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Tanec, tanec ...Žďár 2008";
* Občanskému sdružení při Gymnáziu v Jihlavě, Jana Masaryka 1, 586 01 JIHLAVA, IČ 65761171, ve výši 20.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním divadelního festivalu studentských amatérských divadel "JID 20-08";
* rozpočtové opatření v rámci kapitoly Kultura, na § 3319-Ostatní záležitosti kultury spočívající ve snížení položky 5901-Nespecifikované rezervy o částku 10.770 Kč při současném zvýšení položky 5331-Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 10.770 Kč na poskytnutí dotace Základní umělecké škole Františka Drdly Žďár nad Sázavou na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Tanec, tanec...Žďár 2008";
* změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz u Základní umělecké školy Františka Drdly Žďár nad Sázavou, IČ 70265429, na rok 2008 o částku 10.770 Kč s určením na úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Tanec, tanec... Žďár 2008".
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče, odbor školství, mládeže a sportu, odbor ekonomický
Termín 31. 7. 2008