Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2008-49

RK-19-2008-49.doc  RK-19-2008-49pr1.xls  RK-19-2008-49pr1upr1.xls  RK-19-2008-49pr2.doc
Číslo jednacíRK-19-2008-49
NázevProjekty na čerpání prostředků z operačního programu ROP NUTS II Jihovýchod na nemocniční infrastrukturu v kraji Vysočina
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina dne 18. 12. 2007 usnesením č. 0508/07/2007/ZK schválilo převod finančních prostředků v celkové hodnotě max. 1 155 mil. Kč z Fondu strategických rezerv na přípravu a částečnou realizaci projektů:
* "Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě" částkou max. 355 mil. Kč,
* projekt "Hlavní lůžková budova v Nemocnici Pelhřimov" částkou max. 380 mil. Kč,
* projekt "Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč" částkou max. 260 mil. Kč,
* projekt "Rekonstrukce budovy interny v Nemocnici Havlíčkův Brod" částkou max. 160 mil. Kč
na zvláštní účty jednotlivých projektů. Finance budou uvolňovány v průběhu let 2008 - 2012 postupně dle aktuální potřeby každého projektu.
Do výzvy, kterou vyhlásila Regionální rada Jihovýchod dne 17. prosince 2007 k přijímání projektů do Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod byly podány tři projekty: "Interní pavilon v Nemocnici Nové Město na Moravě", "Hlavní lůžková budova v Nemocnici Pelhřimov" a "Rekonstrukce budovy interny v Nemocnici Havlíčkův Brod".
V současné době probíhají práce na přípravě studie proveditelnosti pro projekt "Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč". Následně bude radě kraje předloženo ke schválení podání žádostí o poskytnutí podpory v rámci nyní probíhající výzvy pro tento projekt.
Návrh řešení V průběhu května proběhly již tři výběrová řízení na dodávku stavebních prací. Ukázalo se, že náklady na stavbu, které byly vyčísleny v dokumentaci, byly nižší než hodnota posuzovaných nabídek. Na základě posouzení a hodnocení podaných nabídek (podle jednotlivých kritérií ekonomické výhodnosti) stanovila hodnotící komise pořadí a rada kraje rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky. Výsledkem této skutečnosti je navýšení celkové ceny projektů uvedené v materiálu RK-19-2008-49, př.1.
V případě Nemocnice Třebíč, p. o. došlo k přepracování projektu, byla provedena redukce JIP lůžek na stav odpovídající současnému stavu a souběžně s touto změnou došlo ke změně tendrové dokumentace s podrobným položkovým rozpočtem. Původní rozpočet byl stanoven z dokumentace pro stavební povolení.
Radě kraje se navrhuje doporučit zastupitelstvu schválit navýšení finančního objemu na jednotlivé projekty dle materiálu RK-19-2008-49, př. 1.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí s návrhem usnesení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit navýšení částky, schválené usnesením č. 0508/07/2007/ZK, kterou byl schválen převod z Fondu strategických rezerv na přípravu a částečnou realizaci vyjmenovaných projektů dle materiálu RK-19-2008-49, př. 1.
Odpovědnost OSVZ, ekonomický odbor
Termín průběžně