Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2008-16

RK-19-2008-16.doc
Číslo jednacíRK-19-2008-16
NázevPřijetí daru pozemků v k. ú. a obci Pelhřimov - doplnění původního usnesení
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuJedná se o odmítnutí daru pozemku a stavby v ulici Friedova v areálu Střední školy Pelhřimov z vlastnictví města Pelhřimov do vlastnictví kraje.
Usnesením č. 1204/26/2007/RK ze dne 4. 9. 2007 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem dle GP č. 3401-118/2007 nově oddělené pozemky par. č. 966/25 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 49 m2, par. č. 972/11 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 3.998 m2 a par. č. 973/7 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 2.063 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov z vlastnictví města Pelhřimov do vlastnictví kraje Vysočina.
Zastupitelstvo města Pelhřimov na svém 11. zasedání konaném dne 18. 3. 2008 schválilo darování výše uvedených pozemků do vlastnictví kraje Vysočina.
Navíc zastupitelstvo města tímto usnesením schválilo darování stavby občanské vybavenosti bez č.p. na pozemku par. č. 966/16 a pozemku par. č. 966/16 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 102 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov z vlastnictví města do vlastnictví kraje. Jedná se o stavbu spojovacího krčku včetně pozemku, který spojuje základní školu (zřizovatelem je město Pelhřimov) s jídelnou na domově mládeže Střední školy Pelhřimov (zřizovatelem je kraj). Uvedený spojovací krček využívají obě organizace. Žáci ze základní školy tudy chodí do školní jídelny a žáci ze střední školy tudy zase v zimních měsících chodí do tělocvičny.
Návrh řešení OM navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje odmítnout nabídku darování stavby a pozemku z vlastnictví města do vlastnictví kraje.
Návrh předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nepřijmout dar výše uvedených nemovitostí do vlastnictví kraje.
StanoviskaStřední škola Pelhřimov nesouhlasí s převodem spojovacího krčku včetně pozemku do vlastnictví kraje;
Odbor školství, mládeže a sportu nesouhlasí s nabytím spojovacího krčku včetně pozemku do vlastnictví kraje.
doporučuje
zastupitelstvu kraje nabídku darování stavby občanské vybavenosti bez č.p. na pozemku par. č. 966/16 a pozemku par. č. 966/16 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 102 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov z vlastnictví města Pelhřimov do vlastnictví kraje Vysočina odmítnout.
Termín 24. 6. 2008