Detail materiálu pro radu čj. RK-18-2008-40

RK-18-2008-40.doc  RK-18-2008-40pr1.doc  RK-18-2008-40pr2.doc
Číslo jednacíRK-18-2008-40
NázevZměna názvu příspěvkové organizace a rozšíření doplňkové činnosti ve zřizovacích listinách
Zpracoval0 Změna názvu příspěvkové organizace a rozšíření doplňkové činnosti ve zřizovacích listinách pro: jednání rady kraje č. 18/2008 dne 3. 6. 2008 zpracovali: Z. Hloušková
Předkládá M. Pech
Popis problémuMateriál řeší zkrácení názvu a rozšíření doplňkové činnosti u následujících příspěvkových organizací:
* Dům dětí a mládeže, Bystřice nad Pernštejnem, Masarykovo náměstí 68 požádal o zkrácení názvu příspěvkové organizace na "Dům dětí a mládeže Bystřice nad Pernštejnem". Nový název příspěvkové organizace musí být zapsán ve zřizovací listině.;
* Střední škola Pelhřimov požádala o rozšíření vymezení doplňkové činnosti o "Rozvod tepelné energie". Aby mohla příspěvková organizace tuto činnost vykonávat, musí mít předmět činnosti zapsán ve zřizovací listině.
Návrh řešení * V příloze 1 materiálu RK-18-2008-40 se předkládá návrh Dodatku č. 2 Zřizovací listiny Domu dětí a mládeže, Bystřice nad Pernštejnem, Masarykovo náměstí 68 zahrnující změnu názvu příspěvkové organizace. Zkrácení názvu příspěvkové organizace je praktické zejména při běžné obchodní korespondenci, na razítku, vnitropodnikové evidenci a na účetních dokladech běžného obchodního styku.;
* V příloze 2 materiálu RK-18-2008-40 se předkládá návrh Dodatku č. 8 Zřizovací listiny Střední školy Pelhřimov, kterým se doplňuje text přílohy č. 3 zřizovací listiny. Střední škola Pelhřimov po sloučení s Domovem mládeže a Školní jídelnou Pelhřimov získala do správy výměníkovou stanici tepelné energie umístěnou v budově školní jídelny. Tato výměníková stanice zásobuje teplem střední školu a dvě základní školy. Vzhledem k tomu, že bývalá organizace, která provozovala tuto stanici neměla udělenou licenci na rozvod tepelné energie, požádala o její udělení Střední škola Pelhřimov. Na základě rozhodnutí Energetického regulačního úřadu v Jihlavě byla tato licence udělena dne 30. 4. 2008.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit:
* Dodatek č. 2 Zřizovací listiny příspěvkové organizace s názvem Dům dětí a mládeže, Bystřice nad Pernštejnem, Masarykovo náměstí 68, dle materiálu RK-18-2008-40, př. 1;
* Dodatek č. 8 Zřizovací listiny příspěvkové organizace s názvem Střední škola Pelhřimov, dle materiálu RK-18-2008-40, př. 2;
ukládá
OŠMS předložit žádost o změnu názvu ve školském rejstříku u školského zařízení zřizovaného krajem na příslušný správní orgán, pokud zastupitelstvo kraje vysloví souhlas s příslušným Dodatkem č. 2 Zřizovací listiny Domu dětí a mládeže, Bystřice nad Pernštejnem, Masarykovo náměstí 68.
Odpovědnost OŠMS
Termín do 31. 7. 2008