Detail materiálu pro radu čj. RK-18-2008-15

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Rozvoj vesnice 2008
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá T. Čihák
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rekonstrukcí nebo oprav místních komunikací v místních částech měst a obcí s maximální podporou 200 tis. Kč. Vlivem dlouhodobé zanedbanosti silniční sítě způsobené nedostatkem finančních prostředků dochází u řady malých sídel na území kraje Vysočina ke zhoršení jejich dopravní dostupnosti a obslužnosti. Nejhůře postiženy jsou zejména okrajové místní části obcí a měst, které jsou při vynakládání prostředků z obecních rozpočtů často zcela opomíjeny či zůstávají až na posledním místě.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje proto navrhuje radě kraje opětovné (k dnešnímu dni vyhlášeno celkem 7x od roku 2002, z toho v roce 2004 dvoukolově) vyhlášení grantového programu na podporu projektů v oblasti obnovy a rozvoje místních částí měst a místních částí obcí Vysočiny se zaměřením na opravy a rekonstrukce místních komunikací. Tímto krokem kraj přispěje alespoň k částečnému zlepšení neutěšeného stavu komunikací v dotčených obcích.

Finanční alokace:

Celkem na dílčí cíl 1.3 pro rok 2008
10.000.000,- Kč
GP Rozvoj vesnice 2008
- 10.000.000,- Kč
Zůstatek
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program "Rozvoj vesnice 2008" dle materiálu
RK-18-2008-15, př. 1.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje