Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2008-10

RK-16-2008-10.doc
Číslo jednacíRK-16-2008-10
NázevVeřejná zakázka na služby "Domov pro seniory Velké Meziříčí - novostavba"
Zpracoval0 Veřejná zakázka na služby "Domov pro seniory Velké Meziříčí - novostavba" pro: jednání rady kraje č. 16/2008 dne 20. 5. 2008 zpracoval : J.Tvrzová, E. Jozífek
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o zadání veřejné zakázky na projektové práce na novostavbu Domova pro seniory Velké Meziříčí.
Novostavba Domova pro seniory Velké Meziříčí - rada kraje projednala dne 3. 10. 2006 materiál RK-29-2006-44 popisující nevyhovující stav stávající budovy domova pro seniory Velké Meziříčí. Domov pro seniory využívá ke své činnosti budovu postavenou v roce 1932 pro účely administrativy. Původní kapacita objektu je 180 klientů. Objekt domova z hlediska technického stavu stavebních konstrukcí (zejména havarijního stavu stropů), dispozičního řešení a provozních požadavků vyžaduje značné investice v podobě téměř generální rekonstrukce objektu. Vzhledem k dosažitelnému efektu (rekonstrukce stávající budovy, při níž nebude nikdy dosaženo odpovídajícího provozního uspořádání x výstavba nové budovy, umožňující optimální řešení), byl předložen k projednání do rady kraje koncepční záměr rekonstrukce nebo výstavby nového objektu Domova pro seniory Velké Meziříčí. Rada kraje svým usnesením č, 1386/29/2006/RK pověřila Bc. Jiřího Vondráčka, odbor sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu kraje Vysočina prověřením možnosti realizace výstavby nového objektu pro Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí z hlediska možností jeho financování a s tím souvisejících majetkových převodů. Město Velké Meziříčí nabídlo pozemek ve svém vlastnictví pro výstavbu nové budovy domova a současně požádalo o převod stávající budovy Domova pro seniory do svého vlastnictví k využití pro potřeby městského úřadu a dalších úřadů veřejné správy.
Zastupitelstvo kraje rozhodlo svým usnesením č. 0109/02/2007/ZK uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě a zřízení věcného předkupního práva mezi krajem Vysočina a městem Velké Meziříčí na v tomto usnesení blíže specifikovanou budovu a pozemky. Rada kraje Vysočina schválila svým usnesením č. 0386/11/2007/RK investiční záměr "Novostavba Domova pro seniory Velké Meziříčí" a rozhodla podat žádost o registraci akce "Novostavba Domova pro seniory Velké Meziříčí" v ISPROFIN.
Výběrové řízení na výběr zhotovitele zadávací dokumentace stavby formou zjednodušeného podlimitního řízení dle § 38 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozd. předpisů, bylo zahájeno výzvou k podání nabídek odeslanou dne 10. 4. 2008. Stejný den byla výzva k podání nabídek zveřejněna na webových stránkách kraje Vysočina. Jako hodnotící kritérium pro výběr nevhodnější nabídky byla určena nejnižší nabídková cena. Bylo osloveno 5 dodavatelů, jejímž předmětem činnosti je požadovaný předmět veřejné zakázky. Lhůta pro podání nabídek byla zadavatelem stanovena na 28. 4. 2008 v 9,00 hod. V této lhůtě podalo své nabídky celkem 5 dodavatelů (z toho 3 oslovení). Doručené nabídky byly předány hodnotící komisi, která byla současně pověřena funkcí komise pro otevírání nabídek a posouzením kvalifikace. Jednání hodnotící komise za účasti 1 pověřeného zástupce uchazečů, kteří podali své nabídky, proběhlo dne 28. 4. 2008. Jednání komise bylo zahájeno ve 13,00 hod. Hodnotící komise zahájila svoji činnost ustanovením předsedy a místopředsedy komise a následně přistoupila za účasti zástupce jednoho uchazeče k otevírání obálek a kontrole úplnosti nabídek v souladu s § 71 odst. 8 zákona č. 137/2006 Sb. Kontrole úplnosti vyhověly všechny nabídky. Poté komise provedla posouzení kvalifikace uchazečů a posouzením nabídek z hlediska splnění zadávacích podmínek ve smyslu ust. § 76 zákona. Komise rozhodla požádat tři uchazeče o doplnění a vysvětlení dokladů prokazujících kvalifikaci a jednoho uchazeče požádat o vysvětlení nejasností v nabídce. Druhé jednání hodnotící komise proběhlo dne 15. 5. 2008 a v jeho průběhu byla hodnotící komise seznámena s písemným doplněním kvalifikace a s vysvětlením nejasností v nabídce uchazeče. Jeden uchazeč nereagoval na žádost k doplnění a kvalifikaci nedoplnil, a proto komise dospěla k závěru, že nesplnil kvalifikaci, a proto byl vyloučen z účasti ze zadávacího řízení. Komise poté přistoupila k vyhodnocení zbývajících nabídek podle hodnotícího kritéria, kterým je nejnižší nabídková cena. Ze všech jednání hodnotící komise byly pořízeny protokoly, které jsou přílohou obsahem RK-16-2008-10, př. 1. O průběhu posouzení a hodnocení nabídek byla hodnotící komisí pořízena Zpráva o hodnocení a posouzení nabídek, která je rovněž obsahem materiálu RK-16-2008-10, př. 2.
Návrh řešení Nabídku s nejnižší nabídkovou cenou ve výši 2 459 160,- Kč bez DPH předložil uchazeč STAVOTHERM - PROJEKCE, spol. s r.o., Žižkova 1666, 580 01 Havlíčkův Brod, IČ 25285122.
Pořadí nabídek tak, jak bylo určeno hodnotící komisí, je uvedeno ve Zprávě o posouzení a hodnocení nabídek (RK-16-2008-10, př. 2)
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o nejvhodnější nabídce v souladu se závěry hodnotící komise.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
pořadí nabídek na veřejnou zakázku "Domov pro seniory Velké Meziříčí - novostavba" dle materiálu RK-16-2008-10, př. 2;
vybrat nabídku uchazeče STAVOTHERM - PROJEKCE, spol. s r.o., Žižkova 1666, 580 01 Havlíčkův Brod, IČ 25285122, jako nejvhodnější nabídku na podlimitní veřejnou zakázku na služby "Domov pro seniory Velké Meziříčí - novostavba";
ukládá
odboru majetkovému oznámit výsledek zadávacího řízení na uvedenou veřejnou zakázku uchazečům, kteří nebyli vyloučeni z účasti v zadávacím řízení, a zahájit jednání s vybraným uchazečem o uzavření smlouvy.
Termín 20. 6. 2008