Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2008-05

RK-16-2008-05.doc
Číslo jednacíRK-16-2008-05
NázevVěcné břemeno pro přeložku části vodovodu v souvislosti s rekonstrukcí silnice II/405 v úseku Brtnice - Zašovice
Zpracoval H. Brázdilová
Popis problémuJedná se o uzavření bezúplatné smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene na pozemcích kraje Vysočina pro přeložku části vodovodu Zemědělského družstva Okříšky.
Kraj Vysočina je investorem stavby II/405 Brtnice - Zašovice. Tato stavba si vynutila mimo jiné i přeložku části vodovodu a to do pozemků vedených v katastru nemovitostí pro k. ú. a obec Zašovice par. č. 602/2 o výměře 1 953 m2 a par. č. 602/7 o výměře 1 086 m2 na LV č. 140. Vlastníkem pozemků je kraj Vysočina.
Smlouva o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene je dle zákona 183/2006 Sb., stavební zákon, jednou z podmínek vydání stavebního povolení pro tuto stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene na užívání části pozemků par. č. 602/2 a 602/7 v k. ú. a obci Zašovice mezi vlastníkem pozemku krajem Vysočina a Zemědělským družstvem Okříšky za účelem zřízení (uložení), provozu, údržby a oprav vodovodního řadu, kdy účastníkem této smlouvy bude kraj Vysočina na straně budoucího povinného a zároveň jako stavebník vynucené přeložky.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene mezi krajem Vysočina jako vlastníkem pozemků a zároveň stavebníkem vynucené přeložky vodovodu na straně budoucího povinného a Zemědělským družstvem Okříšky jako vlastníka vodovodu na straně budoucího oprávněného na užívání částí pozemků par. č. 602/2 a 602/7 v k. ú. a obci Zašovice za účelem zřízení (uložení), provozu, údržby a oprav přeložky vodovodního řadu; věcné břemeno bude zřízeno bezúplatně.
Termín 31. 7. 2008