Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2008-14

RK-14-2008-14.doc  RK-14-2008-14pr1.doc
Číslo jednacíRK-14-2008-14
NázevDokumentace globálních grantů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v kraji Vysočina v letech 2007 - 2012
Zpracoval J. Hadravová
Předkládá T. Čihák
Popis problémuJedná se o schválení dokumentace k realizaci globálních grantů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (dále jen "OP VK") v první části programovacího období 2007 - 2013, tj. v období 2007 - 2012. K projednání je předkládán text základního dokumentu, popisujícího procesy a činnosti zprostředkujícího subjektu v souvislosti s realizací globálních grantů z OP VK (Směrnice Zprostředkujícího subjektu pro OP VK).

Rada kraje Vysočina dne 20. 11. 2007 usnesením č. 1575/33/2007/RK (Rada kraje rozhoduje uzavřít Dohodu o spolupráci Řídícího orgánu a Zprostředkujícího subjektu při zabezpečení realizace Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost mezi krajem Vysočina a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR dle materiálu RK-33-2007-18, př. 1), rozhodla uzavřít Dohodu o spolupráci Řídícího orgánu (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy) a Zprostředkujícího subjektu (kraj Vysočina) při zabezpečení realizace Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost mezi krajem Vysočina a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (dále jen "Dohoda o spolupráci").

Rada kraje Vysočina na svém jednání dne 29. 1. 2008 usnesením č. 0134/04/2008/RK
(Rada kraje schvaluje (text Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání dle materiálu RK-04-2008-27, př. 1; ( text Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.2 Rovné příležitosti dětí, žáků, včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami dle materiálu RK-04-2008-27, př. 2; ( text Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení dle materiálu RK-04-2008-27, př. 3; ukládá Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina přenést beze změny údaje textu Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání dle materiálu RK-04-2008-27, př. 1, Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.2 Rovné příležitosti dětí, žáků, včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami dle materiálu RK-04-2008-27, př. 2 a Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení dle materiálu RK-04-2008-27, př. 3 do elektronické žádosti v programu Benefit7 a předložit Žádosti globálních grantů Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.) schválila žádosti o globální granty OP VK.

Dne 21. 3. 2008 byly Řídícím orgánem OP VK schváleny tři předložené návrhy globálních grantů v těchto oblastech podpory:
1.1 - Zvyšování kvality ve vzdělávání v kraji Vysočina,
1.2 - Rovné příležitosti ve vzdělávání v kraji Vysočina a
1.3 - Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v kraji Vysočina.

Součástí všech tří globálních grantů je "Časový harmonogram realizace globálního grantu", dle kterého je na období únor - duben roku 2008 plánováno dopracování dokumentace.

Dle kapitoly 5, Řízení programu Manuálu OP VK (který je dle článku 1 odst. 3 Dohody o spolupráci závazným dokumentem pro provádění pomoci z ESF, jímž se řídí úkoly a činnosti obou smluvních stran) "zprostředkující subjekt zpracovává vlastní směrnice, metodické pokyny a příručky v souladu se závaznými kritérii stanovenými na úrovní řídícího orgánu, tedy MŠMT".

Oddělení grantových programů Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen "OGP"), které je pověřeno výkonem role Zprostředkujícího subjektu OP VK za kraj Vysočina, zpracovalo 1. verzi Směrnice Zprostředkujícího subjektu pro OP VK č. S ZS - 001/OP VK/1.1/2008 (viz materiál RK-14-2008-14, př. 1).

Směrnice Zprostředkujícího subjektu pro OP VK (dále jen "Směrnice") je základním dokumentem, popisujícím procesy a činnosti zprostředkujícího subjektu v souvislosti s realizací globálních grantů z OP VK v období 2007 - 2012. Skládá se ze 14 částí, ve kterých upravuje postupy a podmínky řízení programu, administrativních postupů, finančního řízení a kontroly, monitorování programu, informování a publicity a jiné.

V rámci připomínkového řízení byla Směrnice zaslána oddělení interního auditu, ekonomickému odboru, odboru školství, mládeže a sportu, odboru sekretariátu ředitele a krajského živnostenského úřadu (personálnímu oddělení) a jejich připomínky byly do Směrnice zapracovány.

Všechny přílohy a dokumentace, které jsou součástí Směrnice tvoří přílohu RK-14-2008-14, př. 2 (CD-ROM).
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen "ORR") navrhuje Radě kraje Vysočina doporučit Zastupitelstvu kraje Vysočina schválit Směrnici.
ORR dále navrhuje Zastupitelstvu kraje Vysočina zmocnit Radu kraje Vysočina provádět formální změny ve schválené Směrnici.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* schválit Směrnici Zprostředkujícího subjektu pro Operační program Vzdělávání pro Konkurenceschopnost dle materiálů RK-14-2008-14, př. 1, RK-14-2008-14, př. 2;
* zmocnit radu kraje provádět formální úpravy Směrnice Zprostředkujícího subjektu pro Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost dle materiálů RK-14-2008-14, př. 1, RK-14-2008-14, př. 2.
Odpovědnost ORR
Termín 23. 5. 2008