Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2008-11

RK-14-2008-11.doc  RK-14-2008-11pr1.doc
Číslo jednacíRK-14-2008-11
NázevVložení pozemku do správy příspěvkové organizace
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší vložení pozemku získaného koupí do správy příspěvkové organizace kraje.
Usnesením 0249/04/2007/ZK rozhodlo zastupitelstvo kraje nabýt do vlastnictví kraje pozemek par. č. 2514 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 445 m2 v k.ú. a obci Třebíč vzniklý dle GP č. 4227-19/2007 z vlastnictví společnosti PSJ holding, a.s., se sídlem Jihlava za kupní cenu 364 900,- Kč. Původní pozemek, z něhož je kupovaný pozemek oddělen, byl zatížen zástavním právem a společnost PSJ holding musela na prodávané části pozemku zástavu po souhlasu zástavního věřitele vymazat. V měsíci říjnu 2007 byla kupní smlouva podepsána a následně byl povolen vklad vlastnického práva dle této smlouvy. Koupený pozemek však nebyl vložen dodatkem zřizovací listiny do správy Střední školy stavební Třebíč, která pozemek využívá jako průchod mezi budovou školy a budovou dílen na Hrotovické ulici.
Pozemek par. č. 2514 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 445 m2 vede Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Třebíč na LV 1883 pro k.ú. a obec Třebíč.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje výše uvedený pozemek vložit dodatkem zřizovací listiny do správy Střední školy stavební Třebíč, pro jejíž potřebu byl pozemek získáván do vlastnictví kraje Vysočina. Na uvedeném pozemku má být zbudován průchod mezi budovou školy na ulici Kubišova a budovou dílen na ulici Hrotovická. Pro realizaci této stavby je nezbytné, aby škola uvedený pozemek měla ve správě.
Usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje schválit dodatek zřizovací listiny Střední školy stavební Třebíč, kterým bude pozemek vložen do její správy.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit dodatek zřizovací listiny č. 11 Střední školy stavební Třebíč dle materiálu RK-14-2008-11, př. 1.
Termín 13. 5. 2008